TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 180.303
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 7.103
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 134
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 8.108
Güncel Okuma Sayısı: 396

Rahim Duran, “Suyu israf etmeyelim”

Emekli Vaiz, Rahim Duran yaptığı yazılı bir açıklama ile Kadıköy’deki su seviyesine dikkat çekerek, suyun israf edilmemesi konusuna dikkat çekti. Duran‘ın açıklaması şöyle; “Allah  yardımcımız  olsun, kurak bir  yıl geçiriyoruz…

Rahim Duran, “Suyu israf etmeyelim”

Emekli Vaiz, Rahim Duran yaptığı yazılı bir açıklama ile Kadıköy’deki su seviyesine dikkat çekerek, suyun israf edilmemesi konusuna dikkat çekti.

Duran‘ın açıklaması şöyle;

“Allah  yardımcımız  olsun, kurak bir  yıl geçiriyoruz. Barajlarımızdaki   içme suyu   oranı  günden güne azalmakta. Türkiyemizin Balkanlar ve  Avrupaya  açılan   güzel  ilçesi Keşan’a da  içme  suyu sağlayan Kadıköy Barajında  doluluk oranı yüzde sekize kadar düşmüştür.

Bu durum karşısında bize düşen  davranış, suyu asla  israf etmemek, ihtiyacımız oranında suyu kullanmaktır. İsraf etmek,  insanları ve diğer canlıları düşünmeden  elimizdeki kaynakları heba etmek  Dinimiz  İslamda  günahtır. Dinimizde  israf  edenler, Şeytanların kardeşleridir. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Aleyhisselam, Bir nehirde abdest  alsan bile  suyu yeterince kullan, israf etme. Buyururlar.

Allah, bizlere  yerden ve gökten rahmetlerini bol bol yağdırsın. İyilik, ömrü uzatır. Dua, Allahın kaderini değiştirir.

Her şeyin aslı olan ve her şeyin ondan yaratıldığı su nimetinin kadrini hakkıyla bilelim, onu bize veren Allaha şükredelim ama yaşadığımız şehri, diğer insanları, canlıları ve bitkileri düşünerek suyu asla israf etmeyelim.

 

İLANIN DETAYINI GÖRMEK İÇİN FOTOĞRAFIN ÜZERİNE TIKLAYIN

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL