Güncel

Ramazan ayının son Cuma Namazı kılındı

Keşan Müftüsü Mehmet YİĞİT yaptığı açıklamada :” 30 Nisan Cumartesi akşamı(yarın) son teravih namazının kılınacağını ve 02 Mayıs Pazartesi günü ise Ramazan Bayramı Namazının kılınacağını söyledi. Keşan’da bayram namazı 2..

Ramazan ayının son Cuma Namazı kılındı

Keşan Müftüsü Mehmet YİĞİT yaptığı açıklamada :” 30 Nisan Cumartesi akşamı(yarın) son teravih namazının kılınacağını ve 02 Mayıs Pazartesi günü ise Ramazan Bayramı Namazının kılınacağını söyledi.

Keşan’da bayram namazı 2 Mayıs Pazartesi günü sabah saat, 06.44’te kılınacak.
Rahmet,bereket ve Kur ‘an ayı olan Ramazanın son günü akşamı olan pazar günü ise artık teravih namazı kılınmayacak.

Vatandaşlarımız bu aya mahsus bir ibadet olan filtrelerini muhtaç olan fakirlere vermeye devam ediyor.
Zekatlarını verip,namazlarını kılarak Allah’a olan kulluk görevlerini yerine getiriyor.
Paylaşma,yardımlaşma,birlik ve beraberlik ayı olan Ramazanın neticesinde müminler ibadetlerini yapmanın sevinciyle bayrama ulaşırlar.

Bayramlar ise gönül yapma mevsimleridir.
Bayramlar Cenab-ı Allah’ın biz kullarına ihsanı olarak gönüllere karşı ödevlerimizi hatırlamamızı sağlar.Yalnızlık içindeki büyüklerimizin bayram yerine çevireceğimiz,kimsesizleri,yetimleri sevindireceğimiz,yoksulları hatırlayacağımız,gönüllerini alacağımız eşsiz fırsatlardır.Evladınin yüzüne hasret anne babalar bu günlerde evlatlarının kendilerini ziyaret etmesini beklerler.Gönüller yapıldığında bayram sevinci ve huzuru yaşanır.
Bayramlar,fıtratımızla buluşma günleridir.Birbirimize gönlümüzü açma,sevincimizi paylaşma günleridir.Kardesliğimizi pekişþirme günleridir. Birçoğumuz bu günden itibaren bayramı sevdiklerimizle geçirmek için yola çıkacağız.Gidiş ve dönüş yollarındaki yoğunluk,her zamankinden daha fazla dikkatli olnamızı gerektirmektedir.
Tüm kardeşlerimizi trafik kurallarına uymaya,sabırlı,anlayışlı ve dikkatli olmaya,birbirimizin hak ve hukukuna saygılı olmaya davet ediyorum.
Bu vesileyle aziz milletimizin ve Keşan’da yaşayan tüm kardeşlerimizin Ramazan bayramını tebrik ediyorum.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL