HESABIM
Üye Ol

Ramazan Pidesi Kuyruğu

Ramazan Pidesi Kuyruğu

Ramazan Ayı’nın başlamasıyla birlikte, bu ayda kurulan sofraların vazgeçilmezlerinden olan pide, vatandaşlar tarafından adeta kapış kapış gidiyor. Vatandaşlar, Ramazan Ayı’nın ilk iftar gününden itibaren, Ramazan Ayı’nın vazgeçilmezleri arasında yer alan pide için fırınların önünde metrelerce uzunlukta kuyruklar oluşturmaya başladı. İftar sofralarında pidenin de yer alması için uzun uğraş veren vatandaşlar, yumurtalı ve susamlı olan tanesi...

Haberin Tarihi: 8 Mayıs 2019 - Okunma Sayısı:970 defa okundu.

Ramazan Ayı’nın başlamasıyla birlikte, bu ayda kurulan sofraların vazgeçilmezlerinden olan pide, vatandaşlar tarafından adeta kapış kapış gidiyor.

Vatandaşlar, Ramazan Ayı’nın ilk iftar gününden itibaren, Ramazan Ayı’nın vazgeçilmezleri arasında yer alan pide için fırınların önünde metrelerce uzunlukta kuyruklar oluşturmaya başladı. İftar sofralarında pidenin de yer alması için uzun uğraş veren vatandaşlar, yumurtalı ve susamlı olan tanesi 3,50 TL’den satılan pidenin yerinin farklı olduğunu belirterek, kuyruğa aldırış etmeden beklediklerini söyledi. Sıra kendisine gelen vatandaşlar, pidelerini aldıktan sonra sevinçle evlerine gidip iftar saatini beklemeye başlıyor. Fırıncılar da, vatandaşların pideye gösterdikleri ilgiyi karşılamak için çok çalıştıklarını vurgulayarak, Ramazan Ayı’nda çıkardıkları pidenin sofralara ayrı bir güzellik kattığını ifade etti.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı