Güncel Okuma Sayısı: 14

Rasim Ergene ve Harun Yalçın ölüm yıl dönümlerinde anıldı.

Keşan eski belediye başkanlarından Merhum Rasim Ergene ölümünün 38. yıldönümünde ve Merhum Belediye Meclis Üyesi  Harun Yalçın ölümünün 3.yıldönümünde 9 Eylül 2014 Salı günü Asri Mezarlık’taki mezarları başında anıldı. Saat..

Rasim Ergene ve Harun Yalçın ölüm yıl dönümlerinde anıldı.

Keşan eski belediye başkanlarından Merhum Rasim Ergene ölümünün 38. yıldönümünde ve Merhum Belediye Meclis Üyesi  Harun Yalçın ölümünün 3.yıldönümünde 9 Eylül 2014 Salı günü Asri Mezarlık’taki mezarları başında anıldı.

IMG_0645 IMG_0629

Saat 12.30’da başlayan anma törenine, Keşan Belediye Başkan Vekili  Ercan Ersoylu, Keşan Belediye Başkan Yardımcıları Salim Şevik,Cengizhan Aktan,CHP Keşan İlçe Başkanı Erdoğan Gümülcineli, , Belediye Meclis Üyeleri, Rasim Ergene’n in oğlu İsmail Ergene ile yakınları ,Harun Yalçın’ın ailesi  ve akrabaları, belediye meclis üyeleri ve  az sayıda vatandaş katıldı.

IMG_0635 IMG_0644

Buradaki anma töreninde konuşan Keşan Belediye Başkan Vekili Ercan Ersoylu Keşan Belediyesi olarak Keşan Belediyesi’ne hizmet eden belediye başkanlarını partisine bakmadan anmayı bir adet haline getirdiklerini belirterek “Merhum Rasim Ergene Keşan için hayatını adamış bir insandır.Kendisi o zamanlar Keşan için kangren olmuş konulardan birisi olan su konusu için cesaretle gitmiştir. Özellikle insanlara hizmet anlamında hayatından bile vazgeçmiştir.Kendisinin ruhu şad olsun.Keşan’a yaptığı hizmetlerden dolayı Allah Kabul etsin diyorum. Keşan Belediyesi’nde Keşan’a çok hizmetleri geçmiş bir parti büyüğümüzün Merhum Keşan Belediye Başkanımız Rasim Ergene’yi mezarı başında anmak üzere burada toplanmış bulunmaktayız. Merhum Ergene görevi başında vefat etmiş çok değerli bir belediye başkanımız çok değerli bir partilimizdir. Ben merhuma Allah’tan rahmet diliyorum. Nur içinde yatsın mekanı cennet olsun. Geride bıraktığı ailesine de uzun ömürler onurlu bir yaşam sürmelerini diliyorum. Allah rahmet eylesin nur içinde yatsın” şeklinde konuştu.

IMG_0636

Ersoylu’’dan sonra söz alan Rasim Ergene’nin oğlu İsmail Ergene’de “Malumunuz her zaman CHP’nin kuruluşu rahmetli babamın ölüm yıldönümü nedeniyle burada toplanmış bulunmaktayız. Başta  Belediye Başkan Vekilimize , CHP İlçe Başkanı’na yönetim kuruluna, Kadın Kolları’na Gençlik Kolları’na, belediye meclis üyelerimize partililerimize ve bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederim “ dedi.

Ardından Emekli İmam Salim Akın’ın okuduğu dualarla buradaki tören sona erdi.

Ardından Merhum Keşan Belediye Meclis Üyesi Harun Yalçın’ın mezarı başına geçildi.

IMG_0662   IMG_0677

Burada da konuşan Keşan Belediye Başkan Vekili Ercan Ersoylu , 2 yıl süreyle 2009 döneminde Harun Yalçın’la birlikte çalıştıkları belirterek“Harun arkadaşımız tamamen göreve odaklanmış, Keşan’a hizmet anlamında yapamayacağı hiçbir fedakarlık yoktu.Hayat acımasız davrandı ani bir kalp krizi ile kendisini kaybettik.Bu ölüm ailesini de bizleri ve sevenlerini kedere boğdu.Bundan üç yıl önce değerli meclis üyemiz Harun Yalçın aramızdan ayrıldı. Kendisiyle yaklaşık 2 yıl süreyle çalıştık. Kendisi bizim için önemli bir insandı. Onun vefatı bizleri bir hayli üzdü. Ben sevgili arkadaşımızın ailesine de sabırlar diliyorum. “dedi.

IMG_0668 IMG_0666

Buradaki törene de Harun Yalçın‘ın eşi ve çocukları ile ailesi de katıldı.

IMG_0667 Harun Yalçın

Daha sonra emekli imam Salim Akın tarafından okunan dualarla tören sona erdi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL