Güncel Manşet

Rasim Ergene ve Harun Yalçın ölüm yıldönümünde anıldı.

Rasim Ergene ve Harun Yalçın ölüm yıldönümünde anıldı.

                                           

            

Keşan eski belediye başkanlarından Merhum Rasim Ergene ölümünün 36 yıldönümünde ve Merhum Belediye Meclis Üyesi  Harun Yalçın ölümünün 1.yıldönümünde 9 Eylül 2011 Pazar günü Asri Mezarlık’taki mezarları başında anıldı.

                                                            

 Saat 13.00’te başlayan anma törenine CHP Edirne Kemal Değirmenedereli , Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Çamlıca Belediye Başkanı Halil Büyükyatıkçı, Yenimuhacır Belediye Başkanı Recep Ordu, Hacı Belediye Başkanı Cevdet Karagöz CHP Keşan İlçe Başkanı Ufuk Kanışkan, Belediye Meclis Üyeleri, Rasim Ergene’nin oğlu İsmail Ergene ile yakınları ve akrabaları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 Buradaki anma töreninde konuşan Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, göreve geldiği günden bu yana Keşan Belediyesi’ne hizmet eden belediye başkanlarını partisine bakmadan anmayı bir adet haline getirdiklerini belirterek “CHP dünyada eşi benzeri bulunmayan yaşı Cumhuriyet tarihi ile eşdeğer olan bir partinin kuruluş yıldönümünde yine Keşan Belediyesi’nde Keşan’a çok hizmetleri geçmiş bir parti büyüğümüzün Merhum Keşan Belediye Başkanımız Rasim Ergene’yi mezarı başında anmak üzere burada toplanmış bulunmaktayız. Merhum Ergene görevi başında vefat etmiş çok değerli bir belediye başkanımız çok değerli bir partilimizdir. Bizlere de bugüne kadar gelen CHP’li belediye başkanları  aynı şevkle onun yolundan gitmeye gayret ettik. Bugün eğer  Keşanımızın musluklarından sağlıklı su akıyorsa onların gayretleri sayesindedir.Ben merhuma Allah’tan rahmet diliyorum. Nur içinde yatsın mekanı cennet olsun. Geride bıraktığı ailesine de uzun ömürler onurlu bir yaşam sürmelerini diliyorum.Allah rahmet eylesin nur içinde yatsın” şeklinde konuştu.                  

 

Özcan’dan sonra söz alan Rasim Ergene’nin oğlu İsmail Ergene’de “Malumunuz CHP’nin kuruluşu ve rahmetli babamın ölüm  yıldönümü  nedeniyle burada toplanmış bulunmaktayız. Başta CHP İlçe Başkanı’na yönetim kuruluna, Kadın Kolları’na Gençlik Kolları’na, Belediye Başkanımıza, belediye meclis üyelerimize partililerimize ve bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederim “ dedi.

Ardından Emekli İmam Salim Akın’ın okuduğu dualarla buradaki tören sona erdi.

  

Ardından Merhum Keşan Belediye Meclis Üyesi Harun Yalçın’ın mezarı başına geçildi.

   

Burada da konuşan Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, “Bundan bir yıl önce değerli meclis üyemiz Harun Yalçın aramızdan ayrıldı. Kendisiyle yaklaşık 2 yıl süreyle çalıştık. Kendisi bizim için önemli bir insandı. Onun vefatı bizleri bir hayli üzdü. Daha önceki dönemde de kaybettiğimiz bir meclis üyemiz vardı. Umarım bundan sonra Allah bizlere bu tür acılar yaşatmaz., Ben sevgili arkadaşımızın ailesine de sabırlar diliyorum. “dedi.

 

Buradaki törene de Harun Yalçın ‘ın oğlu Utku Yalçın, eşi ve diğer çocukları ile ailesi de katıldı.

Daha sonra emekli imam Salim Akın tarafından okunan dualarla tören sona erdi.

 

 

 


Rasim Ergene ve Harun Yalçın Anma Töreni ile edemir22

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL