Güncel Manşet Siyaset Okuma Sayısı: 11

Recep Gürkan’ dan Milli Eğitim Bakanı’na soru önergesi “Bakanlığın deneme tahtası haline getirilmesi kabul edilmez.”

Edirne Milletvekili Recep GÜRKAN, Milli Eğitim Bakanlığında yaşanan yönetici sirkülâsyonu eğitim sistemimize büyük zarar vermektedir dedi. Eğitim camiamızın bugüne kadar yetişmiş, deneyimli yöneticilerinin yok sayılmalarının yanında, Bakanlığın getirmiş olduğu bürokratlara..

Recep Gürkan’ dan Milli Eğitim Bakanı’na soru önergesi “Bakanlığın deneme tahtası haline getirilmesi kabul edilmez.”

Edirne Milletvekili Recep GÜRKAN, Milli Eğitim Bakanlığında yaşanan yönetici sirkülâsyonu eğitim sistemimize büyük zarar vermektedir dedi.

Eğitim camiamızın bugüne kadar yetişmiş, deneyimli yöneticilerinin yok sayılmalarının yanında, Bakanlığın getirmiş olduğu bürokratlara bile tahammül edemediği süreçleri yaşamaktayız. Bu durum geleceğimiz açısından büyük endişeleri su yüzüne çıkarmaktır diyen Edirne Milletvekili Recep GÜRKAN’ın, Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER’e vermiş olduğu soru önergesi şöyledir; 

            Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yeniden yapılanma adı altında yapılan düzenleme ve atamaların sonunun gelmeyeceğini yaşanan gelişmeler açıkça göstermektedir.

            Milli Eğitim Bakanlığında üst düzey çalışmalarda bulunan yöneticilerin görevden alınarak kızağa çekilmesi sonrasında “değerlendireceğiz” açıklamalarının sadece aldatmaca olduğu da süreçle ortaya çıkmış bulunmaktadır. Gelinen noktada kendi istekleriniz doğrultusunda atamış olduğunuz yöneticileri bile çok kısa bir görev süresi içerisinde denedik olmadı anlayışıyla görevden almalar yaşanmaya devam etmektedir.

 

            Bu bağlamda;

1)                  Görevlerinde daha 1 yılını doldurmayan yöneticilerin görevlerinden alınması ve bu kadar sık yönetici değiştirilmesinin nedenleri nedir?

2)      Bu kadar sık yönetici değişimini doğru buluyor musunuz? Bu durumun eğitim sistemimizi olumsuz etkilediği doğru mudur?

3)      Eğitim sistemimizi deneme tahtasına çeviren bu anlık kararlar sonrasında yapılan atamalardan ne zaman vazgeçeceksiniz?

4)      Göreve geldiğiniz günden bugüne merkez teşkilatının üst düzey kadrolarında görev yapan kişilerin ad ve soyadları ve görev süreleri nedir?

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL