Güncel Okuma Sayısı: 11

Rüzgarın Çocukları Projesi kabul edildi

ESTAB’ın Trakya Kalkınma Ajansı’na hazırladığı  Rüzgarın Çocukları Projesi kabul edildi   ESTAB (Edirne Saros Turizm Merkezi  Turizm Altyapı Hizmet Birliği)’ın  2016 yılı Sosyal Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı çerçevesinde Trakya..

Rüzgarın Çocukları Projesi kabul edildi

ESTAB’ın Trakya Kalkınma Ajansı’na hazırladığı  Rüzgarın Çocukları Projesi kabul edildi

 

ESTAB (Edirne Saros Turizm Merkezi  Turizm Altyapı Hizmet Birliği)’ın  2016 yılı Sosyal Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı çerçevesinde Trakya Kalkınma Ajansı’na hazırladığı “Rüzgarın Çocukları” isimli, dezavantajlı gençlerin istihdamı ve sürdürülebilir turizme yönelik projesi onaylandı ve 4 Ağustos 2016 Perşembe günü Trakya Kalkınma Ajansı’nda sözleşmesi imzalandı.

IMG_0739 IMG_0749Sözleşme, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ile ESTAB ve Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan arasında imzalandı.

Sözleşmesi imzalanan proje kapsamında; dezavantajlı 15-25 yaş arası gençlerden 15 kişiye cankurtaran eğitimi verilecek ve eğitime katılan kişilere gümüş cankurtaran belgesi sahibi olacak.

Ayrıca yine 15-25 yaş arası dezavantajlı 35 gence windsurf eğitmeni sertifikası verilecek. Proje kapsamında 100 kişinin katılacağı sürdürülebilir turizm semineri düzenlenecek ve katılımcılara katılım belgesi verilecek. Ayrıca 50 gence girişimcilik eğitimi verilecek ve eğitim sonunda KOSGEB destekli girişimcilik sertifikası verilecek. Proje kapsamında windsurf, optimist ve bu sporlara ilişkin çeşitli spor malzemeleri de alınacak.

Toplam 328 bin 132 TL 30 kuruşluk projenin %80,5’ine denk gelen 264 bin 156 TL 43 kuruşluk kısmı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanırken geriye kalan ve %19,5’luk kısma tekabül eden 63 bin 975 TL 87 kuruşluk kısmı ise ESTAB tarafından karşılanacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL