Manşet Siyaset Okuma Sayısı: 21

Saadet Adayı Sinan Tekin Kadın Kuruluşlarını ziyaret etti

Sevgi ÖZBAY/EDİRNE-Keşan Postası- Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Av. Sinan Tekin ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor. Av. Tekin, ziyaret programı çerçevesinde önceki gün de Edirne Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Edirne Kadın..

Saadet Adayı Sinan Tekin Kadın Kuruluşlarını ziyaret etti

Sevgi ÖZBAY/EDİRNE-Keşan Postası-

Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Av. Sinan Tekin ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor. Av. Tekin, ziyaret programı çerçevesinde önceki gün de Edirne Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Edirne Kadın Merkezi Danışma Derneği yöneticileri ile buluştu.

12463_221179631406357_2026305311_n

Her iki kuruluşun yöneticilerini bir arada ziyaret eden Av. Sinan Tekin, Saadet Partisinin kadınları yakından ilgilendiren “Kadın Girişimci İş Geliştirme Merkezi” ile “Çocuk Üniversitesi –Çocuk Sanat Merkezi- Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi” konularında bilgi verdi.

1662396_221182124739441_1202563493_n 

Saadet Adayı Av. Tekin, projelerle ilgili şunları söyledi;  “Kadın Girişimci İş Geliştirme Merkezimizde,

Kadınlara yönelik eğitim, kültür ve kurs faaliyetleri yapacağız. Böylece hanımlarının kendi emekleriyle ürettikleri ürünlerin pazarlanabileceği imkânlar sağlanacak. Ayrıca kadınlara danışmanlık hizmeti verilecek”.

1901699_221182234739430_980343428_n 

Av. Sinan Tekin, Çocuk Üniversitesi-Çocuk Sanat Merkezi-Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi

Çocuk Üniversitesi projesi ile ilgili olarak da, “Trakya Üniversitesi ile işbirliği yaparak 8-12 yaş grubundaki üstün potansiyelli çocuklara, üniversite ile etkileşim içerisinde, yaparak, yaşayarak ve eğlenerek, bilimsel ve eleştirel düşünme, sorgulama, sorun çözme gibi temel yaşam becerilerini kazandırma, onları; zekâ seviyeleri, yetenek ve ilgileri doğrultusunda geliştirme amaçlanmaktadır” dedi.

 

Av. Tekin, devamla; “Çocuk Sanat Merkezi projemiz ile de 6-16 yaş grubundaki çocuklarımızı sanatla buluşturacağız. Merkezde kurulu atölyeler ile çocukların var olan yeteneklerini ortaya çıkaracak ve sanata, sanatçıya duyarlı, kültürlü bir nesil yetiştirilecektir. Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin amacı ise özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin; Toplum içindeki rollerini gerçekleştiren, başkaları ile iyi ilişkiler kurabilen, iş birliği içinde çalışabilen ve çevresine uyum sağlayabilen üretici bir vatandaş olarak yetişmelerini sağlamaktır.  Bununla birlikte Engellilik hâlinin ortadan kaldırılmasını ya da etkilerinin en az seviyeye indirilerek yeteneklerinin en üst seviyeye çıkarılması ve topluma uyumlarının sağlanması, temel öz bakım becerilerinin ve bağımsız yaşam becerilerinin geliştirilmesini sağlamak için eğitim çalışmaları yapmaktır”  açıklamasında bulundu.   

 

Ziyaretten çok memnun kaldıklarını ifade eden Edirne Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Edirne Kadın Merkezi Danışma Derneği Yöneticileri, Sinan Tekin’in çalışmalarını basından ve sosyal medyadan ilgi ile takip ettiklerini, hazırladığı projeleri  beğendiklerini ifade ettiler.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL