Siyaset

Saadet Partili Okumuş’tan iktidara: “çözüm öneriniz var mı?”

Saadet Partili Okumuş’tan iktidara: “Faiz ve vergileri artırmaktan başka çözüm öneriniz var mı?” ERDOĞAN DEMİR- Saadet Partisi Edirne İl Başkan Yardımcısı Davut Okumuş, iktidara yönelik eleştirilerde bulundu. Okumuş, “Önce büyükşehirlerde,..

Saadet Partili Okumuş’tan iktidara: “çözüm öneriniz var mı?”

Saadet Partili Okumuş’tan iktidara: “Faiz ve vergileri artırmaktan başka çözüm öneriniz var mı?”

ERDOĞAN DEMİR- Saadet Partisi Edirne İl Başkan Yardımcısı Davut Okumuş, iktidara yönelik eleştirilerde bulundu. Okumuş, “Önce büyükşehirlerde, ardından da 81 ilimizin tamamında büyük bir krize ve aynı zamanda huzur ve güvenlik problemlerine de yol açan kira fiyatları için planınız nedir? Sözde bir zamanlar dershaneler kapanacaktı, hatırlayın. Peki şimdi ne oldu da özel okul ve dershane ücretleri birbiriyle yarışır hale geldi. Sadece olup biteni izlemeye devam mı edeceksiniz? Okular açıldı; aileler kantin ve kırtasiye masraflarına, servis ücretini ödeyebilmek, burs bulabilmek ve bulsa bile o bursla geçinebilmek gençlerimiz için artık çok zor. Bu konuda hangi adımları atmayı planlıyorsunuz veya bir şey planlıyor musunuz? Vergileri artırmaktan başka bir planınız var mı, örneğin israf ve yolsuzluklardan vazgeçmeyi hiç düşündünüz mü?” dedi.

Okumuş, iktidarın ekonomideki sorunların çözümü için yalnızca faiz ve vergileri artırmaya odaklanmasını eleştirdi. Okumuş, “İktidar, ekonomideki sorunlara çözüm bulmak için yalnızca faiz ve vergileri artırmaya odaklanmış durumda. Bu yaklaşım, sorunu çözmekten ziyade daha da derinleştirmekten başka bir işe yaramıyor” diye konuştu.

Okumuş, iktidara;

– Kira fiyatlarındaki astronomik artışa karşı ne yapmayı planlıyorsunuz?

– Özel okul ve dershane ücretlerinin yüksekliği karşısında neler yapacaksınız?

– Öğrencilerin eğitim masraflarını nasıl karşılamasını sağlayacaksınız?

– Vergileri artırmaktan başka çözüm öneriniz var mı? sorularını da yönelterek bu sorulara cevap beklediklerini dile getirdi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL