Siyaset

Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatından Malazgirt Zaferi kutlaması!

HABER MERKEZİ- Saadet Partisi Edirne İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Sinan Tekin, Malazgirt Zaferi’nin 952. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Malazgirt Zaferinin, Türk tarihinin dönüm noktalarından..

Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatından Malazgirt Zaferi kutlaması!

HABER MERKEZİ- Saadet Partisi Edirne İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Sinan Tekin, Malazgirt Zaferi’nin 952. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Malazgirt Zaferinin, Türk tarihinin dönüm noktalarından biri olduğunu kaydeden Av. Sinan Tekin,                          “Bu savaş sonucunda Türk Milleti, yeni bir vatan toprağı olan Anadolu coğrafyasına sahip olmuş, yeni ufuklara açılmıştır. Gerek Ortadoğu ve Batı dünyası gerekse Hıristiyan toplumu hoşgörü, adil yönetim ve inanç hürriyeti gibi birçok farklılıklarla tanışma imkânı bulmuştur. Bu zafer, Orta Çağ’ın son büyük Hıristiyan devleti olan Bizans’ın yıkılışına giden yolu açarak, Avrupa’da da pek çok değişime vesile olmuştur” şeklinde konuştu.

Sultan Alparslan bu zaferi ünvan, nam veya toprak elde etmek için değil yeryüzünde hak ve adalet hüküm sürsün diye kazandığının altını çizen Av. Tekin, “bu zafer de diğerleri gibi “Milli Görüş” ruhu ile kazanılmıştır” ifadelerini kullandı.

Anadolu’nun sadece kılıç ile bir vatan hâline getirilmiş toprak parçası olmadığı vurgusunu da yapan Av. Sinan Tekin, “Bu Vatan Medreseler, Şifahaneler, İmarethaneler ve dahi gönüllerin fethi ile vatan toprağı haline getirilmiştir. Bu vesile ile bunun yolunu açan Sultan Alparslan başta olmak üzere bu vatan uğruna can veren bütün şehitlerimizi rahmetle yâd ediyorum” dedi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL