Siyaset

Şadan Şimşek, çeşitli konulara değindi

21. Dönem Edirne Milletvekili ve 28.Dönem CHP Milletvekili Aday adayı Şadan Şimşek, yaşanan alım gücü azalması, ekonomik kriz ve gıdsa ve su krizi ile ilgili bir açıklama yaptı. Açıklama şöyle;..

Şadan Şimşek, çeşitli konulara değindi

21. Dönem Edirne Milletvekili ve 28.Dönem CHP Milletvekili Aday adayı Şadan Şimşek, yaşanan alım gücü azalması, ekonomik kriz ve gıdsa ve su krizi ile ilgili bir açıklama yaptı.

Açıklama şöyle;

“Ülkemizde bir yandan her geçen gün ağırlaşan ekonomik kriz, alım gücünün azalması, işsizliğin artması, diğer taraftan kuraklık, ileri ki yıllarda yaşanacak gıda ve su krizidir.

Ülkemizde başta karar vericiler olmak üzere, kamu kurum kuruluşları, ziraat odaları, üretici birlikleri ve akademisyenlerimizle toplanarak gerekli önlemlerin alınması gereklidir.

Edirne il, ilçe, belde, köy ve mahalle ziyaretlerimi devam ettirmekteyim. Halkımızın tek gündemi geçim olup, üreticilerimiz girdi fiyatlarının yüksekliği ile üretim yapamamaktadır.

Defalarca, yıllarca siz değerli yerel basınımız aracılığı ile, ziyaretlerimizde dile getirdiğim; üretim odaklı ekonominin yerine 20 yıldır uygulanan tüketim odaklı ekonomi programının uygulanması ile, her şeyimizi ithal eder, dışa bağımlı hale getirdik.

ÜRETMEDEN TÜKETİYORUZ…

Ülkemizde 20 yıldır yönetenlerin halkımıza balık tutmayı değil, balık yemeye alıştırdı. Üretim merkezlerimiz, iktidarın yanlış politikaları nedeniyle bir bir kapatmak zorunda kaldı. İşletmeler, üreticiler çalışarak batmakta, borç batağında yaşamaktadır.

Ülkemizde uygulanan yanlış ekonomik, sosyal  ve kültürel politikalar sonucunda; sosyal gelir dağılım dengesizliği oluşarak, orta gelir grubu yok oldu. Zengin çok zengin… Fakir çok fakir hale geldi… Birde başta Suriye’den gelen mülteciler ile demografik ve üniter devlet yapımız tehlikeye girdi. İşsiz olan gençlerimizin sayısı gittikçe artmaktadır.

Ülkemizin 20 yıl sonucunda geldiği noktada; ekonomik sıkıntı, geçim derdi, borç batağında vatandaş, her geçen gün kendi ülkesinde yabancı durumuna getirilen halkımız var. Bir de bunun üzerinde yaşanan ve yaşanacak olan Kuraklık ve Gıda Krizi…

Umutsuz değiliz. Umutluyuz. Gücünü HALK’tan ve HAK’tan alan seçilmişlerimiz, Özünde dürüst, namuslu ve ahlaklı halkımız ile güzel günler yakında… Tek Ses… Tek Yürek… olarak hep birlikte çok çalışarak başaracağız… Halkımızın iktidarını kuracağız…

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL