Siyaset

Şadan Şimşek Ülke Gündemini Değerlendirdi…

Şadan Şimşek Ülke Gündemini Değerlendirdi…
21.Dönem Edirne Milletvekili Şadan Şimşek, yazılı bir açıklama yaparak ülke gündemini değerlendirdi.
Şimşek’în açıklaması şöyle;
sadansimsek-300x180
Kasım ayında yapılan Milletvekili Genel Seçimlerinden sonra halkımız başta ekonomik olmak üzere tedbirler beklerken, ülkemizde güvenlik kaygısı oluştu. Bir taraftan iç güvenliğin sağlanması için her gün verilen şehitlerimiz, diğer taraftan Ankara’nın kalbinde patlayan bombalar ile yaşamlarını kalleşçe, haince saldırıda yaşamların kaybeden yurttaşlarımız, yetim kalan eş ve yavrular, evlatsız kalan ana ve babalar çaresizliğe bürünmüştür. Halk olarak kardeşliğe, birliğe, sevgiye her zamandan daha fazla ihtiyacımız var.
Halkımız, ülkemizin içinde bulunduğu iç ve dış güvenlik kaygısından dolayı geleceğinden endişe duymaktadır. TBMM’nin çalışması ve çıkartılan kanunlar ise halkımızın sorunlarına çözüm getirmemektedir. Halkımız üretim, üretim sonucu işsizliğin giderilmesi, ekonomik refahın arttırılmasını beklemektedir. TBMM çatısı altında halkın iradesiyle seçilmiş, görev başına getirilmiş arkadaşlarımızın siyasi düşüncesi ne olursa olsun halkımızın beklentilerine cevap vermelidirler.
TBMM çatısı altında bulunan siyasi partiler kısır çekişmeleri bir tarafa bırakmalı, aynı gemide olduklarını unutmamalıdır. Yerel yönetimlerde bulunan belediye başkanlarının ise halka gitmeleri, sorunlarını dinlemeleri gereklidir. Bir sonraki seçimi düşünmemeli, vesayet altında örgüt yaratmamalı, seçildiği sürenin hizmetini en iyi şekilde yapmalıdır. Aksi halde bunun vebalini ödemesi zor olacak, bedel ödeyen halkımıza daha fazla bedel ödemesini sağlayacaktır.
Kısacası halkımızın durumu perişandır. Ülkemizin ekonomisi sıcak paraya dayalı ve tüketim odaklı gitmektedir. Halkımızın temel ihtiyaç maddelerinin fiyatlarının önüne geçilemiyor, denetlemesi yapılamıyor. Ülkemizde açıklanan TÜİK rakamlarına göre 27 milyon 662 bin kişinin bankalara kredi borçları bulunmaktadır. Edirne halkımız toprakları satar duruma gelmiştir. Burada kayıkçı kavgasına girilmesi kadar yanlış bir iş yoktur.
Siyasi partilere sesleniyorum. Sanal ve sosyal medya siyaseti ile halkımız üzerinde algı oluşturmaya çalışmayınız. Ülkemizin geleceği için bir şeyler yapınız. Çünkü yarın geç olabilir. Allah halkımızın yar ve yardımcısı olsun.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL