Güncel Manşet

Şadan Şimşek’ten 10 Ocak açıklaması…

Şadan Şimşek’ten 10 Ocak açıklaması…
21. DÖNEM EDİRNE MİLLETVEKİLİ ŞADAN ŞİMŞEK’İN 
BASIN BİLDİRİSİ

Değerli Basınımıza,
Tüm ekonomik zorluklar altında sürdürmüş olduğunuz kutsal görevinizden dolayı sizleri canı gönülden kutluyorum. Biz siyasilerin kamuoyuna tanıtılması, fikirlerimizin, çalışmalarımızın siyasi parti ayrımı yapmadan, ilkeli ve dürüst yayın anlayışınızdan dolayı sizlere şükranlarımı, saygılarımı sunuyorum.

Bildiğiniz gibi;  10 Ocak 1961 günü yürürlüğe giren 212 Sayılı yasanın, gazetecilerle ilgili çalışma mevzuatına getirdiği iyileştirmelerle meslekte yeni bir dönemin başlamıştır. Ancak ”10 Ocak 1961’in 51’ci yıl dönümünde, gazetecilerin yetersiz kalan yasalardan doğan kimlik ve kişilik sorunlarının giderilmesi konusunda hiçbir adımın atılmamış olmasını yadırgadığımı bir kez daha vurguluyorum. Sendikal örgütlenmenin önünün kesilmesine, 2009 yılında gazetecilerin mesleki yıpranmadan doğan haklarının kaldırılmasına ve ekonomik krizinde olumsuz etkileri de eklenmiştir. İşten çıkarmaların akla gelen ilk önlem olması alışkanlığı terk edilmediğinden, gazeteciler büyük bir tedirginlikle görevlerini sürdürmektedir. İfade özgürlüğünden söz edenlerin, hem bu hakkın, hem de bilgilenme hakkının demokrasilerde gazeteciler aracılığı ile kullanılabileceği gerçeğini görmezden gelmeleri de düşündürücüdür.”

Bu nedenle bir kez daha yapmış olduğunuz kutsal görevinizden dolayı tebrik eder, sevdiklerinizle beraber nice sağlıklı, mutlu, başarılı, emeğinizin karşılığınızı alacağınız yıllara dileğiyle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL