Manşet Siyaset

Şadan Şimşek’ten açıklama

Şadan Şimşek’ten açıklama

21.Dönem Edirne Milletvekili Şadan Şimşek, son günlerde ülke gündemine oturan bazı milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılmasına AKP Hükümetinin zemin hazırladığını belirten bir açıklama ve ülke genelindeki bazı konularla ilgili yazılı bir açıklama yayınladı.

Konuyla ilgili yazılı açıklama şöyle;

Son günlerde milletin iradesi ile seçilmiş ve “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” kürsüsünden yemin etmiş fakat yeminine sadık kalmamış bazı milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması gündemi meşgul etmiştir.
3 Kasım 2002 yılından beri halkın ödediği vergilerle maaşını alan, kırmızı plakalı araçlara binen ve ülkeyi yöneten kişilere meydan okurcasına cüretkar bir şekilde teröristlerle kucaklaşan ve TBMM çatısı altında ettiği yemine sadık kalmamıştır.
Bu duruma göz göre göre gelinilmiştir.. Ülkemizde siyaset yapan kişilerin, siyasi rant uğruna sözde kürt sorunu varmış gibi gündem yarattıkları aslında bazı kendini bilmezlerin mikro milliyetçilik bağlamında “KÜRTÇÜLÜK” yapmalarından ibarettir.
2003 yılında Kuzey Irak Savaşında dış politikada izlenen yanlış yolların PKK terör örgütünün tekrar gündeme getirmiştir. Terör örgütü elebaşısı ile üst düzey yöneticilerinin İmralı’da sözde çözüme yönelik görüşmeleride devlet anlayışına yakışmamıştır..Ülkemizde her gün şehit haberleri gelmekte ve 2002 yılında sıfır olan şehit sayımız, 2012 yılı itibarı ile 10 yılda 1013 kişiye ulaşmıştır.
Ülkemizde 10 yılda ekonomide gelinen nokta içler acısıdır.. Halkımız uygulanan ekonomik politikalarla ilk önce “YOKSULLAŞTIRILMIŞ” ve şimdi de “KÖLELEŞTİRİLMEK” istenmektedir..Bunun üzerine Ülkemizde siyaset yapanlar “SÖYLEMLERDEN” “EYLEMLERE” geçemiyince halkımızın da siyaset ve siyayetçiden umudunu kesmiştir.. Oy verme noktasına gelincede ise halkımız; kötünün iyisi diyerek oyunu vermektedir..
TBMM’si çatısı altı; her türlü kamu vicdanında kabul etmeyen suçlardan kurtulma yeri olmadığını herkes bilmelidir.. Milletin oyu ile gelenlerin şunu çok iyi bilmesi gerekir.. Milletvekilliği suçlarınızdan arınma yeri değildir.. Kim olursanız olun, makamınınız ne olursa olsun, hukuka ve suçsuz olduğunuza inanıyorsanız,çıkarsınız hem hukuk, hemde kamuoyu nezdinde suçsuzluğunuzu ispat edersiniz..
Daha önceki basın bildirilerinde de bahsettiğim üzere..ülkeyi yönetenler ister yasama, ister yürütme, isterse yargı olsun çok adil olmak ve yaptığı iş ve işlemlerle kamu vicdanını yaralamaması gerekmektedir..
Burada tüm siyasilere ve seçilmişler şunu çok iyi bilmeleri gerekir ki; yaptıkları söylemlere dikkat etmeleri, zaten ekonomik anlamda sosyal patlamanın eşiğine gelmiş, ruhen çökmüş yurttaşlarımızın yıllarca kardeşçe yaşadıkları ülkemizde bir iç savaşa neden olmasınlar.. bunun vicdani sorumluluğunu taşısınlar..
Şunuda unutmasınlar ki; ülkemizin içinde bulunduğu sosyo-ekonomik durum ile, komşularımızla sıfır sorun safsataların ne boyuta geldiği ortadır.. Bugün Türkiye Cumhuriyetinin uçağı Irak’a indirilmiyor, İsrail THY müdürü ve çalışanlarını gözaltına alıyor vs.. bu görmezlikten gelinmesi söz konusu olmamalıdır..Allah yardımcımız olsun..

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL