Siyaset

Şadan Şimşek’ten çarşaf liste çağrısı

ERDOĞAN DEMİR- 21.Dönem Edirne Milletvekili ve 28. Dönem CHP Edirne Milletvekili Aday Adayı Şadan Şimşek,CHP’de yapılacak kongrelerde çarşaf listesi uygulaması yapılması gerektiğini açıkladı. Şimşek’in açıklaması şöyle: “Ülkemizde 14 Mayıs ve..

Şadan Şimşek’ten çarşaf liste çağrısı

ERDOĞAN DEMİR- 21.Dönem Edirne Milletvekili ve 28. Dönem CHP Edirne Milletvekili Aday Adayı Şadan Şimşek,CHP’de yapılacak kongrelerde çarşaf listesi uygulaması yapılması gerektiğini açıkladı.

Şimşek’in açıklaması şöyle: “Ülkemizde 14 Mayıs ve 28 Mayıs tarihlerinde Cumhurbaşkanlığı, 14 Mayıs tarihinde Milletvekili Genel Seçimleri yaşadık. Katılımcı demokrasimiz gereği halkımızın iradesine ve sağduyusuna sahip çıkmak gerekir.

Yeni dönemde seçilen Milletvekili Arkadaşlarımızı ve Cumhurbaşkanımızı kutluyor, başarılar diliyorum.

Ülkemizde yapılan Milletvekili Genel ile Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin CHP’si olarak değerlendirilmesini detaylı analiz etmemiz gerekir. Bu konuda Genel Merkezimizin ve örgütlerimizin geniş katılımlı değerlendirme toplantı yapmalarını bir üye olarak beklemekteyiz. İlerleyen günlerde aday belirleme ve seçimle ilgili yaşadığım, gördüğüm süreçler konusunda değerlendirmemi yapacağım.

CHP’mizin başta Serhat kentimiz Edirne olmak üzere, her yerde Genel Merkezimiz ilçe ve il kongre takvimini başlattı. 15-30 Haziran tarihlerinde ilçe binalarımızda Üye listeleri askıya çıkartılacaktır. 3 Temmuz tarihinden sonra delege seçimleri kongre süreçlerimize devam edilecektir.

Bu süreçte birlik beraberliğimizin pekişmesi, sevgi, saygının oluşması, vesayet altında örgüt yaratılmaması, kongre süreçlerinde gerginlik yaşanmaması, kongreden sonra dargınlıkların, kırgınlıkların olmaması için ÇARŞAF LİSTE ile seçim yapılmasını öneriyorum.

CHP’mizde 2015 yılından beri tüm seçimler merkezi atama ile olmaktadır. Ön seçim olmayınca Üyelerimizin uygun gördüğü, desteklediği, halkımıza yakın, hizmet edecek adayların belirlenmesinde sıkıntı yaratmaktadır.

Önümüzde 9 ay sonra yerel seçimler olacağından, kongre süreçlerinin sancılı geçmemesi, vesayet altında örgütler oluşmaması için ÇARŞAF LİSTE yapılması önem arz etmektedir. Parti içi katılımcı demokrasimiz, birlik, beraberliğimiz, yerel seçimlerde başarılı olmak, Belediye Başkanı, Belediye ve İl Genel Meclisi üyelerinin belirlenmesinin sağlıklı olması için ÇARŞAF LİSTE ile kongrelerimizin yapılmasını, cefakar, vefakar parti üyelerimizin takdirine sunuyorum.

Unutulmaması gerekir. Siyasi başarı hep birlikte çalışarak olur. Bu kongreler partimiz için dönüm noktasıdır. Atatürkçü ve Ulusalcı anlayışa, CHP’mizin ilk kuruluş felsefesine sahip çıkılacak, Siyasi kurumlarımızı Sermaye, Ranta teslim edilmeyecek zamandır.

Kongrelerimizin partimize, ilimize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. ÇARŞAF LİSTE ile ilimiz dahil tüm ülkemizde yapılmasını temenni ediyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL