Güncel Siyaset Okuma Sayısı: 12

Şadan Şimşek’ten Yerel Seçim Değerlendirmesi…

21.Dönem Edirne Milletvvekili Şadan Şimşek, 31 Mart’ta gerçekleşen yerel seçimlerin ardından bir değerlendirme açıklaması yayınladı. Şimşek’in açıklaması şöyle; Ülke insanımız artık seçim yorgunu, bir yerel seçimi daha geride bıraktık..Halkımız artık..

Şadan Şimşek’ten Yerel Seçim Değerlendirmesi…
21.Dönem Edirne Milletvvekili Şadan Şimşek, 31 Mart’ta gerçekleşen yerel seçimlerin ardından bir değerlendirme açıklaması yayınladı.
Şimşek’in açıklaması şöyle;
Ülke insanımız artık seçim yorgunu, bir yerel seçimi daha geride bıraktık..Halkımız artık gerçek gündeme, geçim gündemine dönülmesini istiyor..
Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik,sosyal durum ortadadır..Ülkemizde her alanda ayrışmadan birlik, beraberliğe ihtiyaç vardır..Bütün kurumlarımızla; başta halkımız olmak üzere, Kamu Kurum ve Kuruluşlar, Akademisyenler, STK, Meslek Odaları, Siyasi Partiler, seçilmiş kişilerimiz ve Basınımızla birlikte başarıya ulaşacağız..Toplumsal mutabakat şarttır..
Seçilen Belediye Başkanlarından, İl Genel ve Belediye Meclisi üyelerinden halkımız hizmet bekliyor..Siyasette şeffaflık, açıklık, adillik olmasını, kendi ödediği vergilerinden oluşan bütçeden hizmet olsun diyor..
Halkımız; kendi vergileri ile oluşan bütçeden, siyasi yandaşlara, siyaseti ticarete döndürenlere, siyasi koltuklarını geçim kapısı haline getirenlere artık dur demek istiyor..
Halkımız; belediye başkanlarından seçim zamanı verdikleri sözleri yerine getirmelerini, belediyenin borç ve alacaklarını gösteren mali tablolarının kendilerine bildirmelerini istiyor..
Halkımız; Yerel yönetimlerin, yereldeki ekonomiş, kültürel ve sanatsal projelerini bilmek, kendilerinin de ortak olmak istiyor..Katılımcı demokrasi olsun diyor..
Halkımız; belediyenin yapacağı, geleceğini borç altına sokacak kısa, orta ve uzun vadeli ihaleleri halka açık şekilde yapılmasını istiyor..
Halkımız; yerel yönetimlerin her zaman içlerinde olmalarını, sorunlarına çözüm üretmelerini istiyor..
Halkımız; seçtiği kişilere istediğinde sorunlarına çözüm üretilmesi için yüz yüze görüşmek istiyor..
Halkımız; siyasi koltuklarda oturanların görev ve sorumluklarının farkında olmasını istiyor..
Halkımız; iş ve işlemleri için siyasi çevreleri kullanarak iş yaptırmak istemiyor..
diye sıralayabiliriz..
Siyaset halka ve hakka hizmet yeridir..Siyaset ile uğraşanlar yarın hem halkın karşısında, hem adalet karşısında, hemde ahirette hesap vereceklerini unutmamalıdır..Siyasi makamlar geçim ve ticaret yeri değildir..hak etmediği parayı, haksız rekabet yaparak, diğer esnafları yok sayarak ticari ilişkiler yapılamaz..En sonunda bu binanın çatısı çöker sizde altında kalırsınız..
Edirne halkıma sesleniyorum; Siyasi görüşünüz ne olursa olsun..İlimizin Sakini değil Sahibi olalım..Siyasette şeffaflık, adillik istiyorsak..Hak, Hukuk, Adalet diyorsak..bunlar söylemler ile değil, eylemler ile olacaktır..Kendimizin, İlimizin, Ülkemizin geleceğine sahip çıkalım..Herkes evinin önünü süpürürse sokak, sokak temiz olursa, mahalle, mahalle temiz olursa her yer tertemiz olur..Yeni siyasi anlayışlara ihtiyaç vardır..Artık deniz bitti…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL