Güncel Manşet

Sağlık Meslek’in şampiyonundan Özcan’a ziyaret

Sağlık Meslek’in şampiyonundan Özcan’a ziyaret

DSC_0871

ABD’de yapılan ISEF Bilim ve Mühendislik Proje Olimpiyatı’nda “Süper Arı Gübresi” projesi ile Çevre Biyolojisi dalında dünya 1.’si olan Keşan Dr. Rıfat Osman Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Öğrencisi Merih Akalın, 22 Mayıs 2014 Perşembe günü Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan’ı ziyaret etti.

DSC_0867

Saat 10.00 sıralarında Keşan Belediyesi’ne gelen akalın, Proje Danışman Öğretmeni Hasan Avcu,  Okul Müdürü Ahmet Küçük, Müdür Yardımcısı Nilgün Çine ve Okul Aile Birliği yöneticileri katıldı.

DSC_0864

Merih Akalın ve Okul İdareci ve  yöneticilerine ziyaretleri nedeniyle teşekkür eden ve başarılarını tebrik eden Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, “Keşan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, 4. kez. İlçemizin ve ülkemizin adını dünyada büyük bir başarıyla duyuruyor. Geçen yıl 4. olmuşlardı bu yıl ilk kez dünya şampiyonu oldular. Biz de Keşan Belediyesi olarak geçmişte olduğu gibi bu yıl da ABD ile ilgili yol masraflarında yardımcı olduk. Onlar da bu yardımın karşılığı olarak şampiyonluk madalyalarını bizlere getirdiler. Türkiye’den kendi kentimden bir öğrencinin ve eğitim kurumunun ülkem adına 1. Olmasından ötürü çok büyük bir mutluluk duyuyorum. Keşke bu mutluluğu yaşayan benzer kurumlar da aynı desteği verseler. Bu gibi desteklerle kurumlar batmaz ama ülkemizin karnesine ciddi bir artı işaret getirir. Ziyaretiniz için çok teşekkür ederiz.” dedi.

DSC_0870

Okul yetkilileri ve okul aile birliği yöneticileri de desteklerinden ötürü Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan’a teşekkür etti.

Ziyaretin son bölümünde söz alan Proje Danışman Öğretmeni Avcu, 2200’ü aşkın başvurunun olduğu bir yarışmada Keşan’ın adını dünyaya duyurduklarını ifade etti ve şunları söyledi: “66 farklı ülke bu yarışmaya başvurdu. Ülkemizden bu yarışmaya 16 grup katıldı ve bunların birçoğu özel okullar. Ülkemiz adına tek altın madalyayı alan okul biz olduk.   ISEF’te 1. olduk ve önümüzdeki yıl İNTEL’e gideceğiz. Bizim yaptığımız proje sayesinde arı dışkısı üzerine ilk kez bir araştırma yapılmış oldu. Merih Akalın’ın yurtdışında burslu okuma imkanları oluştu. İnşallah daha güzel sonuçlarla yeniden buluşacağız.”

Ziyaret proje hakkında görüş alışverişinde bulunulması ile sürdü.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL