TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 148.425
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.277
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 140
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.860
Güncel Okuma Sayısı: 501

Şahin, “Maliyetler artıyor,işler azalıyor”

Makine Mühendisi Mehmet Ali Şahin yaptığı açıklamada; sektörün durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu. “İşlerimizde yüzde 50 oranında bir düşüş yaşandı” Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de yaşanan pandemi nedeniyle, birçok sektörde ekonomik anlamda sıkıntıların..

Şahin, “Maliyetler artıyor,işler azalıyor”

Makine Mühendisi Mehmet Ali Şahin yaptığı açıklamada; sektörün durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“İşlerimizde yüzde 50 oranında bir düşüş yaşandı”

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de yaşanan pandemi nedeniyle, birçok sektörde ekonomik anlamda sıkıntıların yaşandığını belirten Şahin, “Pandemi, bizim işlerimizi de olumsuz etkiledi. Biz, kalorifer, buhar, çeltik ve hava kazanları olmak üzere birçok ürünün üretimini yapıyoruz. Bizim üretimimizde herhangi bir akmasa yaşanmadı ama pandemi nedeniyle, işlerimizde yüzde 50 oranında bir düşüş yaşadık. Pandemi tedbirleri çerçevesinde, bir çok işletme kapanmak zorunda kaldı ve iş yapamadılar. Bunlar göz önüne alındığında bizlerin işlerinde düşüş yaşansa da, yine de işlerimiz oldu diyebiliriz.” dedi.

“Malzemelerin fiyatları artıyor”

Maliyetlerin her geçen gün arttığını belirten Mehmet Ali Şahin sözlerini şöyle sürdürdü: “Kullandığımız, malzemelerin fiyatları artıyor. Örnek vermek gerekirse; 10 gün içerisinde 3 parça malzeme aldım ve hepsinin fiyatı birbirinden farklı olduğunu görüyoruz. Ama biz, bunu fiyatlarımıza yansıtamıyoruz. Bu durumda, kâr marjlarımızın düşmesine neden oluyor. Gelecek süreçte, işlerimizin durumunun ne olacağını bilmiyorum.”

“İnsanlar kaliteye değil; önce yapılacak işin fiyatına bakıyor”

Makine mühendisi olarak, 2 yıl öncesinde kadar doğal gaz tesisat işi yaptıklarını hatırlatan Şahin sözlerini şöyle tamamladı: “Doğal gaz tesisat işi yapıyorduk ancak, şuanda bu doğrultuda hizmet vermiyoruz. Yapılan bir hizmetin bedeli var ama insanlar ekonomik şartlar nedeniyle, kaliteye değil; önce yapılacak işin fiyatına bakıyor. Keşan’da daha önce 70’i aşkın doğal gaz tesisat işi yapan firma vardı. Dışarıdan gelen firmalar, kaliteden ziyade fiyat anlamında rekabet ediyorlar. Bu durumda kâr oranını düşürüyor. Kalite ikinci planda kaldığı için ve kâr edemediğimiz için doğal gaz işini bırakıp, eski işimize döndük.” (GÜNDEM SAROS

 

İLAN DETAYI İÇİN FOTOĞRAFIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL