Köşe Yazısı

Sakık, gizli tanık çıktı “Ergenekon Davası ” Düşmeli.

Sakık, gizli tanık çıktı “Ergenekon Davası ” Düşmeli.

 

Sakık, gizli tanık çıktı “Ergenekon Davası ” Düşmeli.

Erdoğan DEMİR

edemir@kesanpostasi.com

 

 

22 Ekim 2012 tarihinde yazdığım yazıda “Ergenekon Davası Düşmelidir” demiştim.

Bunu da Taraf Gazetesi’nin yazarı olan ve Ergenekon Davası ile ilgili çuval dolusu belgeyi emniyete getiren Mehmet Baransu’nun Taraf Gazetesinin 12 Ekim 2009 tarihli sayısında“Bölük Komutanı Zekeriya Öztürk 6 Köylüyü Öldürüp Tabura Gömdü” başlığıyla yayınlanan haber nedeniyle Kadıköy 2. Asliye Ceza Mahkemesi Baransu’yu Öztürk’e 20 bin TL tazminat ödemeye mahkum etti.

Haberinin basında yer almasından sonra dile getirmiştim.

6 Kasım 2012 Salı günü kamuoyunun gündemine bomba gibi düşen başka bir haber de benim daha önce gündeme getirdiğim bu konuya büyük bir destek verdi ve ben yine “Bu Ergenekon Davası Derhal Düşmelidir” diyorum bu kez de…

Bu kamuoyuna düşen bomba haber neydi. Hepiniz bunu merak ettiniz sanırım.

Hani Ergenekeon’un 1 Numaralı tanığı Tuncay Güney’di değil mi?

Kendini ahambaşı sanan ve ne olduğu idiğü belirsiz zat.

6 Kasım 2012 Salı günü de Ergenekon Davası Duruşması vardı ve bu dava öncesi davanın “Deniz” kod adlı gizli tanığı mahkeme heyetinden gerçek ismiyle ifade vermek istediği şeklinde bir talepte bulundu. Heyet kısa bir değerlendirmenin ardından gizli tanığın kendi ismiyle ifade vermesini kabul etti.

Daha sonra “Deniz”kod adlı gizli tanık kendisinin Şemdin Sakık olduğunu açıkladı.

Kimdi bu Şemdin Sakık, kanlı terör örgütü PKK’nın üst düzey yöneticilerinden ve Parmaksız Zeki kod adıyla tanınan Şemdin Sakık.

Yani on binlerce insanımızı katleden PKK Terör örgütünün üst düzey yöneticisi ve eli kanlı terörist.

Peki nasıl olmuştu da bu kişi bu önemli davada nasıl gizli tanık olmuştu?

Kendisini bu davaya kim gizli tanık olarak katmış ve davanın seyri bu eli kanlı teröristin ifadeleri ile  değişmişti?

Yine bu kanlı teröristin söylemleriyle ve ifadeleriyle nasıl olmuş da yıllarca PKK ile kahramanca mücadele eden birçok komutanımız haksız yere bu teröristin ifadeleri ve söylediği saçma sapan iddialarla nasıl mahkum edilmişti?

Ben bu haberi duyunca bir kez daha dedim ki “Bu Ergenekon Davası Düşmek Zorundadır”

Düşünebiliyor musunuz sevgili okurlarım,Türk Adaleti ve yargısı, bir teröristin ifadeleri ve gizli tanıklığıyla, masum birçok insanı, terörle mücadele eden ve dağlarda mücadele eden insanları hem de “Vatan Haini” nidalarıyla haksız yere cezaevlerine doldurmuş ve onları uzun yıllardan beri ailelerinden ayırmış , hatta saçma sapan bir kararla dünyada eşi benzeri olmayan evlatları üzerinden velayetlerini bile kaldırılması gibi bir karara imza atabilmiştir.

Ben buradan Ergenekon ve Balyoz isimleri verilen davalara bakan tüm yargı mensuplarına ve savcılara buradan şunu söylemek istiyorum.

Gerçekten sizler bu gizli tanığın ortaya çıkmasından sonra verdiğiniz bu kararların hala doğru ve adil olduğuna inanıyor musunuz?

Yoksa sizlere denilen kararları mı uyguluyorsunuz?

Bu konuda hakikaten vicdanlarınız rahat mı?

Ben buradan bir kez daha dile getiriyorum benim için 6 Kasım 2012 tarihinden itibaren “Ergenekon” denen bu dava düşmüştür ve yine bana göre bu davadan içeride haksız olarak yatan tüm insanlar özgürlüğüne kavuşmalıdırlar.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL