HESABIM
Üye Ol

Salim Şevik, aday adaylığını geri çekti…

Salim Şevik, aday adaylığını geri çekti…

* Keşan Belediye Başkan yardımcılarının, yeniden aday adayı olmaları için istifa etmeleri beklenirken, başkan yardımcılarından birinin, istifa etmediği ve aday adaylığı başvurusunu geri çektiği öğrenildi. CHP (Cumhuriyet Halk Partisi)’nden Keşan Belediye Meclisi üyeliğine, Mart ayında gerçekleştirilecek yerel seçimlerde yeniden aday adayı olmak için görevlerinden istifa etmeleri beklenen Keşan Belediye Başkan Yardımcıları’ndan birinin aday adaylığını geri...

Haberin Tarihi: 3 Aralık 2018 - Okunma Sayısı:668 defa okundu.

* Keşan Belediye Başkan yardımcılarının, yeniden aday adayı olmaları için istifa etmeleri beklenirken, başkan yardımcılarından birinin, istifa etmediği ve aday adaylığı başvurusunu geri çektiği öğrenildi.

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi)’nden Keşan Belediye Meclisi üyeliğine, Mart ayında gerçekleştirilecek yerel seçimlerde yeniden aday adayı olmak için görevlerinden istifa etmeleri beklenen Keşan Belediye Başkan Yardımcıları’ndan birinin aday adaylığını geri çektiği öğrenildi.

CHP Genel Merkezi, mevcut belediye meclisi üyeliği ile belediye başkan yardımcılığı görevlerini yürütürken, Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde aday adayı olmak isteyenlerin, YSK (Yüksek Seçim Kurulu)’nun aldığı karar gereği, sadece belediye başkan yardımcılığı görevlerinden istifa etmeleri gerektiği yönünde, bir süre önce Keşan Belediye Başkanlığı’na da yazı gönderilmişti. Bu yazının ardından, Mart ayında yapılacak seçimlerde Keşan Belediye Meclisi üyeliği için aday adaylığı başvuru dosyalarını, CHP Keşan İlçe Başkanlığı’na teslim eden Keşan Belediye Başkan Yardımcıları Salim Şevik ve Cengizhan Aktan‘ın, YSK’nın kararı gereği istifa etmeleri bekleniyordu.

Şevik vazgeçti

Keşan Belediye Başkan Yardımcıları’ndan Cengizhan Aktan‘ın, istifasını Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan‘a ilettiği öğrenilirken, Salim Şevik‘in ise Keşan Belediye Meclisi üyeliği aday adaylığını geri çektiği, edinilen bilgiler arasında.

www.gundemsaros.com.tr

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı