Siyaset

Samet Kahraman, “Ülkemiz zor günler geçiriyor”

Bazı ilçe kongrelerimiz öne alındı AK Parti zamların ne zaman biteceğini açıklasın AK Parti devlet memurlarını kadrolu çalışanları gibi görüyor ERDOĞAN DEMİR- CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, yazılı bir..

Samet Kahraman, “Ülkemiz zor günler geçiriyor”

Bazı ilçe kongrelerimiz öne alındı

AK Parti zamların ne zaman biteceğini açıklasın

AK Parti devlet memurlarını kadrolu çalışanları gibi görüyor

ERDOĞAN DEMİR- CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, yazılı bir açıklama yaparak ülkenin zor günler geçirdiğini ve Edirne’nin sorunlarının çözümü için AK Parti’nin bir şey yapmadığını dile getirdi.

Kahraman’ın açıklaması şöyle;

BAZI İLÇE KONGRELERİMİZ ÖNE ÇEKİLDİ

Partimizin kuruluşunun 100. Yıldönümü kutlamaları sebebiyle Genel Merkez’den gelen genelge doğrultusunda 8-9-10 Eylül tarihlerinde planlanan ilçe kongrelerinin daha erkene alınmasına karar verildiğini belirterek “ Bu sebeple 8 Eylül’de yapılması planlanan Enez İlçe Kongresi 7 Eylül 2023 tarihine; 10 Eylül’de yapılması planlanan Merkez İlçe Kongresi 3 Eylül 2023 tarihine alınmıştır. Diğer ilçe kongreleri duyurulan tarihlerde yapılacaktır. Bu vesile ile hem partililerimizi hem de vatandaşlarımızı kongrelerimize ve kuruluş yıldönümü kutlamalarımıza bir kez daha davet etmekteyiz. “ dedi.

ÜLKE ZOR GÜNLER GEÇİRİYOR

Ülkenin zor günler geçirdiğini belirten Kahraman Daha yeni yapılan genel seçimler sonucunda kurulan iktidar vatandaşın hiçbir derdine çare olamamış, hatta derdine dert eklemiştir. Çiftçi, işçi, memur, emekli geçim sıkıntısı içindedir. Ücretlere kaşıkla verilen artışlar, zamlar ve vergiler vasıtası ile kepçeyle geri alınmıştır.  Yoksulluk sınırı 40.000 Lira’ya dayanmış; asgari ücret neredeyse bunun dörtte biri olarak kalmıştır. Bugün asgari ücret fiyatına kiralık ev bulmak bile zorken halkımızın bu parayla geçinmesi beklenmektedir. Seçimden bu zamana tüm vergi kalemleri ve fiyatların ve dövizdeki artışların dışında akaryakıt fiyatları 20 Lira seviyesinden 40 Lira seviyesine gelmiştir. Buna rağmen Edirnemiz’de tek sıkıntının şehiriçi yollar olduğunu iddia eden Ak Parti Yönetimi, taksici esnafı ziyaretinde neler konuşmuştur? Taksici esnafının hangi sorununa çözüm getirmiştir? ÖTV muafiyeti, yakıtta ÖTV indirimi gibi taleplerine ne cevap vermiştir? Taksici esnafı isyandadır. Artan maliyetler ve akaryakıt fiyatları yüzünden kontak kapama noktasındadır.”

AK PARTİ ZAMLARIN NE ZAMAN BİTEBİLECEĞİNİ AÇIKLASIN

Kahraman, Edirne’nin yüzyıllık sorununu çözen ve genel iktidardan destek görmeden tamamen Edirne halkının ve Edirne Belediyesi’nin kaynakları ile gerçekleştiğini belirterek “Altyapı ve asfaltlama çalışmaları bu yıl bitecektir. Ak Parti; zamların ne zaman biteceğini, Enflasyonun ne zaman düşeceğini, vatandaşın açlık ve yoksulluk sınırı altında ezilmesinin ne zaman sona ereceğini açıklayabiliyor mu?” diye sordu.

DEVLET MEMURLARINI KADROLU ÇALIŞANLARI GİBİ YANLARINDA GEZDİRİYORLAR

Ak Parti yöneticilerinin tüm bu sıkıntılar ortadayken bunlarla uğraşmayıp devletin memurlarını kadrolu çalışanı gibi yanında gezdirip vatandaş ziyaretleri yaptığına da vurgu yapan Kahraman ” İl Genel Meclisi tarafından henüz bu yılın gündemine bile alınmamış konular hakkında, İl Genel Meclis Başkanı, Meclis Üyeleri ve Özel İdare Çalışanlarını hiçe sayarak açıklamalar yapıyor, müjdeler veriyor.” Dedi.

EĞİTİM VE TURİZM SORUNLARI İÇİN NE YAPIYORLAR?

Ak Parti Yönetiminin eğitim ve turizmle ilgili sorunları çözmek için adım atmadıklarını belirten Kahraman sözlerine şöyle devam etti. “Özellikle Şükrüpaşa, Fatih, Kocasinan Mahalleri’nde öğrencilerin 40 kişilik sınıflarda üst üste eğitim gördüğünü biliyor mu? Buralara okul müjdesi verebiliyorlar mı?  Turizm bölgesi olan Enez ve köylerine ulaşım sorununun çözümü ve turizmin artması için Keşan-Enez Karayolunun yapımı müjdesini verebiliyorlar mı?  Turizm bölgeleri olan Erikli ve Yayla sahillerinde halkın su ve kanalizasyon sorunlarını çözebilecek müjdeler verebiliyorlar mı?”

 HASTANELERDE SORUNLAR NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?

Kahraman, hastanelerdeki sorunların da devam ettiğini belirterek “Keşan Devlet Hastanesi’nin polikliniği statüsünde kalan ve İpsala halkının ihtiyacını karşılamayan İpsala Devlet Hastanesi’ndeki sorunların çözüm müjdesini verebiliyorlar mı? “şeklinde konuştu.

ERGENE DE NE ZAMAN BALIK TUTACAĞIZ

Zamanında bazı bakanların Ergene’de balık tutma sözü verdiğini de hatırlatan Kahraman,

Yıllardır kanayan yara olan, halk sağlığına büyük zararlar veren, tarım topraklarımızı zehirleyen Ergene’yi temizleyeceklerinin müjdesini verebiliyorlar mı?

ARŞİMET TRİBÜNÜ YAPIM İŞİ EDİRNE’YE HİZMET DEĞİLDİR?

Kahraman Edirne’nin gerçek ve ivedi sorunlarını çözemedikleri gibi; uzmanlar ve meslek odaları tarafından yanlış bir proje olduğu belirterek ve Meriç Nehri’nde bulunan Arşimet Tribünü yapım işi ile Edirne’ye hizmet ettiklerini düşünmektedirler. Oysa bu proje daha yapım aşaması bitmeden geçtiğimiz günlerde kullanılamaz hale gelmiştir. Bu konu hakkında daha önce sormuş olduğumuz sorulara net bir cevap verilmemiştir. Bu konuda Valilik’ten ve Ak Parti Milletvekili’nden farklı açıklamalar gelmiş fakat bu açıklamalar ikna edici ve yeterli görülmemiştir. Bu konunun da takipçisi olduğumuzu hatırlatmak isteriz.”

EDİRNE’NİN SORUNLARININ TAKİPÇİSİYİZ

Tüm sorunların tespiti ve çözümünde her zaman yapıcı olacaklarını belirten Kahraman sözlerini şöyle tamamladı. “Şehrimizin tüm birleşenleri ile birlik içinde çalışacağımızı ve halkımızın sorunlarının ve ihtiyaçlarının takipçisi olacağımızı bildirir Cumhuriyet Halk Partisi örgütü adına hepinize saygılarımızı sunarız.”

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL