Güncel Siyaset

Samet Kahraman’dan 24 Temmuz Basın Bayramı açıklaması

ERDOĞAN DEMİR- CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı ile ilgili bir yazılı açıklama yaptı. Kahraman’ın açıklaması şöyle; “Basın özgürlüğünün halkın haber alma özgürlüğü olduğunu..

Samet Kahraman’dan 24 Temmuz Basın Bayramı açıklaması

ERDOĞAN DEMİR- CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı ile ilgili bir yazılı açıklama yaptı.

Kahraman’ın açıklaması şöyle;

Basın özgürlüğünün halkın haber alma özgürlüğü olduğunu vurgulayan CHPEdirne İl Başkanı Samet Kahraman “Kalemini satmayan, tarafsız yayın yapan ve iktidarın baskısına rağmen diz çökmeyen tüm basın emekçilerinin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın bayramını en içten dileklerimle kutluyorum “ diyerek yaptığı yazılı açıklamada

Gazetecilerin ve gazetelerin çalışma koşullarının kamuoyunun haber alma bilgi edinme hakkı çerçevesinde iyileştirilmesi en büyük dileğimizdir’’ temennisinde bulunan CHP İl Başkanı Samet Kahraman ‘24 Temmuz sansürün ilk kez kaldırılışının yıldönümü dolayısıyla büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Gazeteciler gördüklerini, duyduklarını dirayetle yazmalıdır” sözlerini anımsatmakta yarar görüyorum’’ dedi.

KahramanGelişmiş çağdaş ülkelerin arasında yer almanın ancak temel hak ve özgürlüklere sahip, birbiriyle barışık bir toplumla gerçekleşeceğini düşünüyor ve bu amaçla cezaevlerinde tutuklu gazetecilerin de özgürlüğüne kavuşmalarını bekliyoruz.

 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı ilimizde ve ülkede tarafsız, ilkeli, doğru habercilik yapan, çalışma şartlarının zorluğuna rağmen bizlere haber ulaştırma gayesiyle çalışan tüm emekçi basın mensubu arkadaşlarımın günü kutlu olsun’’ dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL