Çevre Güncel

Sardos 18 Mart saygı yürüyüşüne katıldı

Sardos 18 Mart saygı yürüyüşüne katıldı

ERDOĞAN DEMİR- Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği(SARDOS) 18 Mart 2024 günü Şehitlerimizi anma ve saygı için yapılan Kazdağları Babadağ zirve tırmanışına katıldı.

Türkiye Dağcılık Federasyonunun planlı faaliyet takviminde yer alan bu faaliyet TDF Çanakkale il temsilciliği koordinasyonunda, İl temsilcisi Doç. Dr Emrah Aykora liderliğinde gerçekleştirildi. Ülkemizin farklı bölgelerinden gelen 21 kulüpten 82 sporcu katıldı. Tırmanışa SARDOS’u temsilen katılan yönetim kurulu üyesi Ayhan Altındiş, aynı zamanda aktif olarak etkinlik koordinasyon ekibinde de yer aldı. 17 Mart günü Bayramiç Ayazma kamp mevkiinde kamp kuran sporcular 18 Mart sabah 05:30 da tırmanışa başladı. 10:30 sularında 1752 m. Babadağ zirvesine ulaşan dağcılar burada yapılan Çanakkale Deniz zaferinin 109. yıldönümü ve Şehitlerimizi anma töreni sonrasında 11:15 de dönüşe geçtiler. Faaliyet sonrasında Bayramiç belediyesi sporculara çorba ikramı yaptı ve ikram sonrası vedalaşılarak faaliyet sona erdi.

Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği olarak, bu ülke üzerinde her karış toprağında, dağlarında, denizlerinde özgürce dolaşabilmemiz için canını veren, kanını döken, başta ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz. Yaşasın tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL