SARDOS -4 DERECEDE 75 KM. PEDAL ÇEVİRDİ

kesanpostasi
Okuma Sayısı:337

Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği(SARDOS) bisikletçiler geçtiğimiz hafta sonu -4 derece havada 75 km. pedal çevirdiler.

Sabah erken saatlerde Keşan’dan başlayan bisiklet turu Malkara, Deveci köyü, Yenidibek, Teteköy, Seydiköy, Şükrüköy, Bahçeköy üzerinden tekrar başladığı noktada son buldu. Hissedilen sıcaklık -7 derece  gibi son derece soğuk bir havada başlayan turun ilk durağı Malkara Alpet istasyonu oldu. Burada istasyon sahiplerinin sıcak ikramları ile moral bulup ısınan bisikletçiler bir süre dinlendikten sonra tekrar yola koyuldular.

Deveci köyünde (mahalle) öğle yemek molası veren ekip, köy kahvesinde sıcak çaylarını yudumlayıp yanlarında getirdikleri kumanyalarını yediler.  Yemek molasından sonra tekrar yola koyulan bisikletçiler kazasız sorunsuz akşama doğru Keşan’a ulaştılar.

SARDOS Başkanı Faruk Eker yaptığı açıklamada duygularını şöyle ifade etti; -7 derecelere varan bir havada 75 km. pedal çevirdik. Hakikaten zorlu bir turdu zaman zaman ayak ve el parmaklarımızı bile hissetmedik. Çekilen her cefa ”27. Alaya Vefa ve Şehitlere Saygı Bisiklet Turu”na hazırlık için. 2020 mart ayında bu  anlamlı faaliyetimizin yedincisini  yapacağız.  Bu soğuk ve zorlu tura 18 yaş altı beş genç üyemiz de katıldı.

Bizler Çanakkale ruhunu yaşatmak ve gelecek kuşaklara bu duyguyu aşılamak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz, çünkü bunu bu topraklar üzerinde ve bu bayrak altında yaşayan herkesin asli görevi olarak görüyoruz. Soğuk havaya rağmen üstün gayret göstererek muhteşem bir uyum ve ekip ruhu ile  turu sonlandıran tüm Sardoscanların ayağına, yüreğine sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

8 İşyeri İhale ile kiralandı

Keşan Belediyesi 8 adet iş yerini Encümen huzurunda […]