Manşet

SARDOS ÇİFTE FAALİYET YAPTI

SARDOS ÇİFTE FAALİYET YAPTI
Keşan Saros Doğa Sporları Topluluğu (SARDOS) geçtiğimiz hafta sonunu çifte faaliyet yaparak tamamladı . Cumartesi günü 15 kişilik bir grup ile Kaletepe ,Sükrüköy,Mahmutköy,Çamlıca,Bahçeköy ,Keşan parkurunu    kullanarak 40 km.lik bir bisiklet turu gerçekleştirdi.
IMG_1151 IMG_1162
Pazar günü de Trakya Kent Konseyleri tarafından gerçekleştirilen ve Kırklareli’nin İğneada beldesine kurulması planlanan santrale karşı Nükleere Hayır konulu  protesto yürüyüşüne katıldı..
IMG_1187 IMG_1202
SARDOS adına açıklama yapan Faruk EKER; Kasım ayının bu güzel günlerini mümkün olduğunca etkinlik yaparak geçiriyoruz.Cumartesi günü yakın bölgemizin güzelliklerini ve sonbaharı iliklerimize kadar hissettiğimiz rengarenk bir bisiklet turu gerçekleştirdik. Pazar günü de davet üzerine Keşan Kent Konseyi ve Keşan Doğa Sporları Topluluğu (KEDOST) ile İğneada’da yapılması planlanan Nükleer santrale Hayır demek için oradaydık.
IMG_1216 IMG_1312
SARDOS olarak bu güne kadar Doğanın her türlü katline karşı , bu katliama karşı duran her oluşumun yanında olduk . Bizim tek ilgilendiğimiz nokta doğanın katli ve canlılara vereceği zararlar oldu. Bu felsefemiz devam edecek ve doğa katlinin her daim karşısında ,  söylemlerle değil bizzat fiili olarak içinde olacağız. Çünkü biz bunu çocuklarımıza ve geleceğimize karşı bir sorumluluk olarak görüyoruz.
IMG_1314 IMG_1285
Yapılan araştırmalara göre ülke genelinde kurulması düşünülen üç nükleer santralin karşılayacağı enerji ihtiyacı sadece  %15 , ve ülkede kullanılan kaçak elektrik miktarı da %15.. Fazla söze gerek yok..

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL