HESABIM
Üye Ol

SARDOS KANO KAMPI YAPTI

SARDOS KANO KAMPI YAPTI

Keşan Saros Doğa Sporları Topluluğu(SARDOS) geçtiğimiz hafta sonu iki gün Mercan Göletinde Kano Kampı etkinliği yaptı.   Sardos üyeleri, Cumartesi  gündüz başlayan kampa bisikletli ve araçlı olmak üzere iki grup halinde ulaşım sağladı. Akşam kamp ateşi etrafında müzikli eğlence yapan katılımcılar aynı zamanda yaza veda ederken sonbaharı da karşılamış oldu. Sabaha oksijen dolu bir havada uyanan...

Haberin Tarihi: 11 Eylül 2018 - Okunma Sayısı:1194 defa okundu.
Keşan Saros Doğa Sporları Topluluğu(SARDOS) geçtiğimiz hafta sonu iki gün Mercan Göletinde Kano Kampı etkinliği yaptı.
 
Sardos üyeleri, Cumartesi  gündüz başlayan kampa bisikletli ve araçlı olmak üzere iki grup halinde ulaşım sağladı. Akşam kamp ateşi etrafında müzikli eğlence yapan katılımcılar aynı zamanda yaza veda ederken sonbaharı da karşılamış oldu. Sabaha oksijen dolu bir havada uyanan kampçılar günün ilk ışıkları ile kısa bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.
Sabah saatlerinde Mercan göleti üzerinde oluşan sis bulutu katılımcılara masalsı düşüncelere sürükleyen muhteşem bir görsel oluşturdu. Toplu olarak yapılan klasik SARDOS kahvaltısından sonra pazar akşama  kadar kano etkinliği gerçekleştirildi. Akşam saatlerinde sona eren kamp ile bölgemizde ilk defa tatlı suda bir kano etkinliği gerçekleştirildi. Çocuk , genç ve yetişkinlere kano eğitimin yanında çok keyifli farklı bir spor dalı da tanıtılmış oldu. Böylece bir hafta sonunda kamp, bisiklet, doğa yürüyüşü ve kano olmak üzere dört farklı dalda doğa sporu aynı anda gerçekleştirilmiş oldu.
 
SARDOS adına bir açıklama yapan etkinlik sorumlusu Faruk EKER;” SARDOS olarak bu hafta sonunu bir çok farklı doğa sporunu branşını  aynı anda yaparak zengin bir etkinlik yapmış olduk. Özellikle ilk defa yaptığımız Kano etkinliği ile katılımcılara unutulmaz anılar yaşattık. Çocuk ve genç katılımcıların kanoya karşı gösterdikleri ilgi bizleri oldukça memnun etti. Bu gösteriyor ki gençlere imkan verildiğinde ilgi duyabilecekleri spor mutlaka bulunuyor. Biz de SARDOS olarak kano branşının kapılarını açmış olduk umarız çevremizde bunu takip edecek, birey, dernek, kulüp veya kurumlar çıkar. Çünkü bölgemiz kano sporunu yapmaya çok elverişli göletlerle dolu. Aynı zamanda Saros körfezimiz de kano için elverişli bir yer umarım en kısa zamanda yelken gibi bu spora da gerekli önem verilir. Topluluk olarak bisiklet, kamp, doğa yürüyüşü gibi dalları yıl boyunca gerçekleştiriyoruz. Amacımız bölgemizde yapılmayan yeni doğa sporları branşları ile insanları tanıştırmak. Kanoyu da bu sebeple etkinlik branşlarımızın içine aldık. Ağustos ayında da yeni bir çalışma olan Bisikletle Oryantirik sporunun  temelini attık. İlerleyen günlerde bu branş ile ilgili çalışmalarımız olgunlaştıkça kamu oyu ile paylaşacağız. Bizler SARDOS olarak yeni olmamıza rağmen içini yeniliklerle dolduran ve bazı branşlarda ilklerle öncü olan bir topluluğuz. Amacımız klasikleşmiş branşların yanında yeniliklerle insanların ufkunu açmak ve yeniliklerle gençleri ilgileneceği spor dallarına yoğunlaştırmak. Bilindiği üzere çok düşük ücretlerle sentetik uyuşturucuların temin edildiği bir dönemdeyiz. Geçler bizim geleceğimizi emanet edeceğimiz  kitleler. Lütfen gençleri doğaya ve spora yönlendirin, spor yapsın enerjilerini bu aktivitelere versin. Ümidimiz doğayı , sporu , ağacı, hayvanı, seven bir kitle yetiştirmek, çünkü bu değerlere sahip toplumların ilerici, çağdaş, hoşgörülü ve dinamik olacağından hiç şüphemiz olmadı.” dedi.
REKLAM

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı