Güncel Manşet Okuma Sayısı: 35

SARDOS MAHYA DAĞINDAN DUPNİSAYA YÜRÜDÜ

Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği(SARDOS) geçtiğimiz hafta sonu   Kırklareli Istranca bölgesinde bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.  Sabah erken saatlerde yola çıkan yürüyüşçüler Pınarhisar’da kısa bir mola verdikten sonra 1031 rakımlı Trakya’nın..

SARDOS MAHYA DAĞINDAN DUPNİSAYA YÜRÜDÜ
Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği(SARDOS) geçtiğimiz hafta sonu   Kırklareli Istranca bölgesinde bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.  Sabah erken saatlerde yola çıkan yürüyüşçüler Pınarhisar’da kısa bir mola verdikten sonra 1031 rakımlı Trakya’nın en yüksek tepesi olan Mahya tepeye çıktılar.
Bir gün önce yağan kar dolayısı ile muhteşem bir sürprizle karşılaşan  SARDOS yürüyüş ekibi, bu sezonda ilk defa karlı bir  bir parkurda yürümenin özlemini de gidermiş oldular.  Mahya tepeden rotaya giren ekip çeşitli hikayelerle anılan Fatmakayada mola verdi. Bölgeye hakim muhteşem manzarası olan Fatmakayada asılı olan şanlı bayrağımızın yırtılmış ve yıpranmış olduğunu gören dernek üyeleri yanlarında getirdikleri bayrağı tüm şehitlere şükran ve minnet duygularıyla eskisi ile değiştirerek göndere çektiler.
Buradan yürüyüşe devam eden ekip öğleden sonra 4000 yıldan buyana oluşum ve gelişimini devam ettiren  büyük yer altı sistemi  Dupnisa mağarası bölgesinde yürüyüşü tamamladı.  
Burada uzun bir mola ve mağara gezisinden sonra tekrar dönüşe geçen SARDOS yürüyüş ekibi aynı günün akşamı Keşan’a ulaştılar.
SARDOS Dernek yetkilileri yaptığı açıklamada haftayı şöyle değerlendirdiler; Faaliyetlerimiz hafta boyunca devam ediyor, her çarşamba günü bisiklet alıştırma sürüşlerinden sonra, perşembe voleybol etkinliklerimizle çocuk ve gençlerle voleybol oynuyoruz. Pazar günleri de bir hafta bisiklet , bir hafta doğa yürüyüşü olmak üzere dönüşümlü olarak hafta sonu etkinliklerimiz devam ediyor.  Bunların yanında çocuk ve gençlerle zihinsel ve bedensel yeteneklerini geliştirmek için hafta içi farklı günlerde taş boyama magnet ve kitap ayracı yapıyoruz.
Bu hafta sonu geleneksel kuruluş yıl dönümü eğlencemizi  yapacaktık. Fakat son günlerde ülkemizde yaşanan acı olaylar dolayısı ile  kuruluş yıl dönümü yemeğimizi ileri bir tarihte yapmak üzere organizasyonumuzu iptal ettik. Tüm şehitlerimizi rahmet ve minnet duygularımızla anıyoruz, ruhları şad olsun.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL