HESABIM
Üye Ol

SARDOS RODOSTABİKE ŞENLİĞİNDEYDİ

SARDOS RODOSTABİKE ŞENLİĞİNDEYDİ

Keşan Saros Doğa Sporları Topluluğu(SARDOS) geçtiğimiz hafta sonunda Tekirdağ Süleyman Paşa Belediyesi tarafından yapılan 2.Rodostabike Bisiklet Şenliğine katıldı. 32 Bisikletçi ile katılım yapan SARDOS topluluğu, en kalabalık katılan gruplar içinde yer aldı. ”İki teker, bize yeter” sloganı ile yapılan bu etkinliğe ülkenin farklı bölgelerinden 1500 bisiklet sever katıldı. Sahil dolgu alanında toplanan bisikletçiler kayıt işleminden sonra Süleyman Paşa Belediye...

Haberin Tarihi: 15 Mayıs 2018 - Okunma Sayısı:980 defa okundu.

Keşan Saros Doğa Sporları Topluluğu(SARDOS) geçtiğimiz hafta sonunda Tekirdağ Süleyman Paşa Belediyesi tarafından yapılan 2.Rodostabike Bisiklet Şenliğine katıldı. 32 Bisikletçi ile katılım yapan SARDOS topluluğu, en kalabalık katılan gruplar içinde yer aldı.

”İki teker, bize yeter” sloganı ile yapılan bu etkinliğe ülkenin farklı bölgelerinden 1500 bisiklet sever katıldı. Sahil dolgu alanında toplanan bisikletçiler kayıt işleminden sonra Süleyman Paşa Belediye Başkanı Ekrem EŞKİNAT‘ın verdiği start ile Kumbağa pedal çevirdi. Kumbağ’da yenen öğle yemeğinden sonra tekrar sahil dolgu alanına dönüldü. Katılan grup, topluluk ve kulüplere verilen plaket ve hediye çekişlerinin ardından şenlik, oyun ve halaylarla son buldu.

SARDOS Başkanı Şinasi GÖKTAŞ yaptığı açıklamada şunları ifade etti; Mayıs ayının başından bu yana yaşam alanımızın dışında yapılan etkinliklere katılıyoruz. Bir hafta önce Balıkesir Gönen’deydik bu hafta sonu da komşu ilimiz Tekirdağ’da yapılan şenliğe katıldık. Ocak ayında yaptığımız altı aylık planımızda Kazdağlarında kamplı yürüyüş ve dallık planlamıştık ama iptal edip bu şenliğe katıldık. SARDOS  olarak kurulduğumuz günden bu güne kadar bisiklet kullanımının artması için çaba içindeyiz. Bu bağlamda Trakya bölgemizin güzel illerinden Tekirdağ’ımızda yapılacak bu güzel etkinlik davetine katılarak destek vermekten büyük onur duyduk. Ne yazık ki aynı tarihte Edirne ilimizde de bir etkinlik vardı ve katılamadık . Umarım bundan sonra bölgemizde etkinlikler planlanırken çakışma olmaz ve birlik beraberlik içinde tüm Trakya bisikletçileri tek vücut aynı yerde oluruz.

Başından sonuna kadar büyük keyif aldığımız bu güzel bisiklet şenliğinde başta Süleyman Paşa Belediye Başkanı Sayın Ekrem EŞKİNAT olmak üzere, TEBİS Başkanı Suat DURMAZ‘a , katılan tüm bisiklet dostlarına ve emeği geçen herkese Keşan Saros Doğa Sporları Topluluğu(SARDOS) adına şükranlarımızı sunarız. Bu güzel günlerde herkesi arabadan inip bisiklete binmeye davet ediyoruz. ”İKİ TEKER, BİZE YETER” 

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı