Çevre

SARDOS, YILMAZ BAYRAKTAR’I ANMAK İÇİN PEDAL ÇEVİRDİ

SARDOS (Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği) geçtiğimiz hafta sonu, bir yıl önce üzücü bir bisiklet kazası sonucu hayatını kaybeden İpsala Spor BİDOST üyesi, Atam Motosiklet İpsala temsilcisi, İpsala Toplumsal Kalkınma ve Geliştirme Derneği yönetim kurulu üyesi,..

SARDOS, YILMAZ BAYRAKTAR’I ANMAK İÇİN PEDAL ÇEVİRDİ

SARDOS (Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği) geçtiğimiz hafta sonu, bir yıl önce üzücü bir bisiklet kazası sonucu hayatını kaybeden İpsala Spor BİDOST üyesi, Atam Motosiklet İpsala temsilcisi, İpsala Toplumsal Kalkınma ve Geliştirme Derneği yönetim kurulu üyesi, sivil toplum gönüllüsü, doğasever, İpsala sevdalısı Yılmaz Bayraktar‘ın anısına bisiklet turu gerçekleştirdi.

Sabah saat 09:30 da Keşan’dan pedal çevirmeye başlayan SARDOS bisiklet ekibi öğleye doğru  İpsala’ya ulaştı ve ilçe merkezinde babası Hasan Bayraktar, kardeşi Ali Bayraktar, İpsala Bidost üyesi bisikletçiler ve yerel medya ekibi tarafından karşılandı. Hep birlikte kabristana gidilerek Yılmaz Bayraktar mezarı başında özlemle anıldı.

SARDOS Başkanı Faruk Eker bu anlamlı etkinlik ile ilgili duygularını şu şekilde ifade etti; Sevgili Yılmaz bir yıl önce bu tarihte üzücü bir bisiklet kazası sonucunda aramızdan ayrıldı. Bu güne kadar O’nun ölümünü bir türlü kabullenemedik, içimize sindiremedik. Acımız yine tazelense de özlem ve sevgiyle andık, anmaya da devam edeceğiz. Bazı insanların kıymeti aramızdan ayrıldıktan sonra anlaşılıyor veya hiç anlaşılamıyor. Yılmaz, İpsala’yı tüm Türkiye’ye tanıtan, tanıtmak için her türlü çabayı harcayan, her türlü sosyal işlerde içinde olan bir kişilikti. Ülkenin en batı ucunda sadece gümrük kapısı ile tanınan İpsala’yı ve ilçenin değeri olan pirinci tanıtmak için ülke tarafından tanınan ve takip edilen değerli kişilikleri davet ederek programlar yapan ve İpsala’ya dikkat çeken vizyonu geniş bir kardeşimizdi Yılmaz Bayraktar. Birlikte yaptığımız sohbetlerde İpsala’yı tanıtmak için tasarladığı bir çok projeyi anlatırdı. Maalesef hedeflerine ulaşamadan yarıda bırakarak aramızdan ayrıldı.

Bizler Keşan SARDOS derneği olarak O’nun yapmak istediği projelerin yapılması durumunda veya adına yapılacak her türlü projenin içinde olmaktan büyük mutluluk duyacağımızı buradan bildirmek isterim. Bugün bizi orada karşılayan başta ailesi olmak üzere, bisikletçi dostlarımıza, medya ekibine ve birlikte pedal çevirdiğimiz kıymetli dernek üyelerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunarım.

Seni hiç unutmayacağız Yılmaz Bayraktar, huzur içinde yat. Dediğin gibi; ”Aklımız başımızda, kaskımız kafamızda olacak”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL