Siyaset

Sarıkeçe,”3 yılda dişe dokunur bir eser yok”

Büşra BİLECEN- Keşan Postası Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Demir’in Keşan’daki siyasi parti ilçe başkanları ile ilgili yaptığı canlı yayın serisi 22 Nisan 2022 Cuma günü sona erdi. Keşan Belediyesi’nin 3..

Büşra BİLECEN-

Keşan Postası Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Demir’in Keşan’daki siyasi parti ilçe başkanları ile ilgili yaptığı canlı yayın serisi 22 Nisan 2022 Cuma günü sona erdi.

Keşan Belediyesi’nin 3 yıllık çalışmalarının değerlendirildiği ikinci  gün canlı yayının ikinci konuğu İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe oldu.

Sarıkeçe, Keşan Belediye Başkanı tarafından söylenen “iftar yemeklerimize tüm siyasi parti ilçe başkanları davet edildi ” sözüne karşılık kendisinin iftar yemeklerine davet edilmediğini belirtti.

Sarıkeçe ,  “Ayrıca uzun zamandır Keşan’ın sorunlarını irdeleyen Keşan’ın geçmiş dönemine yönelik çalışmalar yapmak bir gazeteci olarak sizi takdire şayandır. Bu nedenle size teşekkür ediyorum” diyerek açıklamasına başladı.

Sarıkeçe, açıklamalarını şöyle sürdürdü “Keşan Belediyesi’nin 3 yıllık çalışmalarını masaya yatırmak tabi ki biz hakem heyeti değiliz. Bizim gözümüzden gördüklerimizi dile getirmektir. Bilindiği gibi 2018 yılında seçim kararı alındığında bütün belediye başkan adaylarının ortak noktası altyapısı bitirilmiş bir Keşan vardı. Seçimden sonra gelecek adaylarda üst yapısı ile ile ilgili çalışmalara yoğunluk verecekti. sayın başkan Mustafa Helvacıoğlu’nun seçim kitapçığında da kendisinin de altyapı ile ilgili bir seçim vaadi bulunmadığını gözlemliyoruz. Projelerin hepsi üst yapı ile ilgili projeler. 3 yılda yapılan yolların belirli bir süre bozulduğunu görebiliyoruz. Engellilerle ilgili yeni yapılan yollarda bir çalışma yok. 3 yılda dişe dokunur bir kalıcı eser göremiyorum Keşan’da. Hayati  projelere hiç bir zaman engel olmadık. Ayrıca Keşan’ın Kurtuluşu’nun 100.Yıldönümü nedeniyle bir toplantı yapıldı, biz de oraya katıldık. Ama daha sonra nasıl bir program oluştuğu bize ulaşmadı. Ayrıca bugün 100.Yıl Futbol Turnuvası ile ilgili kupa töreni olduğunu da öğrendik. Ama bu törene de davet edilmedik. ”

Sarıkeçe, FSRU Limanı ile ilgili olarak BOTAŞ’a belediye başkanı Helvacıoğlu ile birlikte yaptıkları ziyarette verilen molada görüştüklerini ve kendisinin de “Ben de bu projeye karşıyım, onay vermiyorum ” dediğini belirtti.

Sarıkeçe, Helvacıoğlu ile Keşan Belediyesi’nin muhalefet grubu ile ve muhalefet grubunun  da belediye başkanı ile arasındaki ilişkilerinin çok iyi olmadığını da  dile getirdi.

İYİ Parti Keşan  İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe,  programda ayrıca Cumhuriyet Meydanı, Erikli’ye su getirilmesi Belkoop taşocakları, Eski belediye binası ile Hükümet Konağı ile Emniyet Müdürlüğü takası konusunda meclisten çıkan kararı, stad düzenlemesi, Keşan ‘da son günlerde yapılan trafik çalışmaları konusunda da görüşlerini dile getirdi.

Sarıkeçe’nin ‘ın konuk olduğu programı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL