HESABIM
Üye Ol

SAROS KÖRFEZİ YAYLA SAHİLİNDE DENİZ SUYU ÇEKİLDİ…

SAROS KÖRFEZİ YAYLA SAHİLİNDE DENİZ SUYU ÇEKİLDİ…

Yayla sahilinde denizin çekilmesi endişeye neden oldu Saros Körfezi Keşan Yayla Sahilinde sahil şeridinde deniz suyunun yaklaşık 5 metre çekildiği görüldü. Bu sabah Yayla sahiline inenler deniz suyunun yaklaşık 5 metre çekildiğini gördü. Deniz suyunun çekilmesi nedeniyle yosunlar yüzeye çıktı. Bölge sakinleri merakla suyun çekildiği alanı incelerken, deprem düşüncesiyle endişelendi. Uzmanlar denizin çekilmesinin gel-git olayından...

Haberin Tarihi: 22 Şubat 2019 - Okunma Sayısı:4092 defa okundu.

Yayla sahilinde denizin çekilmesi endişeye neden oldu

Saros Körfezi Keşan Yayla Sahilinde sahil şeridinde deniz suyunun yaklaşık 5 metre çekildiği görüldü.

Bu sabah Yayla sahiline inenler deniz suyunun yaklaşık 5 metre çekildiğini gördü. Deniz suyunun çekilmesi nedeniyle yosunlar yüzeye çıktı. Bölge sakinleri merakla suyun çekildiği alanı incelerken, deprem düşüncesiyle endişelendi.

Uzmanlar denizin çekilmesinin gel-git olayından kaynaklandığını bunun mevsimsel olduğunu, depremle bir ilgisinin olmadığını dile getirdi.

“GELGİT İLE ALAKALI”

Yayla sahilinde yaşayan vatandaşlar ise poyraz estiği zaman denizin güneye doğru çekildiğini kaydederek, “Lodos geldiği zaman da deniz şişer. Tamamen deniz çekilmesi gelgit olayıyla alakalı bir şey.” ifadelerini kullandılar.

“AKLA İLK DEPREM İHTİMALİ GELİYOR”

Yayla sakinleri, deniz çekildiğinde akla ilk olarak deprem olma ihtimalinin geldiğini belirterek, “Tabii ki öyle bir şey yok. Tamamen doğanın vermiş olduğu ve her yıl deniz kıyılarında özellikle kıyı şeritlerinde olan gelgit olayıdır” diye konuştular.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı