Çevre Güncel Siyaset

Sayın Helvacıoğlu, Hani bu ocak kapanacaktı?

Keşan Belkoop yakınalrında 20 yıldan bu yana kapalı olan ve hukuksuzca açılarak çalıştırılmaya başlanan, yine tüm itirazlara ve Sazlıdere FSRU Limanı’nda dolgu için için kullanılacak taşların çıkarılması için kullanılan ve..

Keşan Belkoop yakınalrında 20 yıldan bu yana kapalı olan ve hukuksuzca açılarak çalıştırılmaya başlanan, yine tüm itirazlara ve Sazlıdere FSRU Limanı’nda dolgu için için kullanılacak taşların çıkarılması için kullanılan ve Keşan kamuoyunun uzun süreden beri gündemini meşgul eden taşocağı önünde bugün saat 13.00’te bir basın açıklaması yapılacak.

Bilindiği gibi Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu Nisan ayı meclis toplantısında bayram sonu taş ocağının artık kapatılacağını ve faaliyetine son vereceğini belirtmişti.

Yine Sitemiz Genel Yayın Yönetmmeni Erdoğan Demir’in meclisteki grup meclis başkanları ile yaptığı canlı yayında konuşan AK Parti Grup Başkanı Nehir Gergin’de yaptığı açıklamada taş ocağına karşı olduklarını ve en kısa sürede ocağın faaliyetinin sona ereceğini belirtmişti.

Helvacıoğlu ile AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç’ta daha sonra yaptıkları basın toplantısında da Sitemiz Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Demirin ocakla ilgili kendilerine yönelttikleri açıklamada bayram kendilerinin de bu projeye karşı olduklarını belirterek, projenin bayramdan sonra sona ereceğini ve durmazsa kendilerinin de makinaları durdurmak için taş ocağına gideceklerini belirtmişlerdi.

 

Öte yandan bayram süresince ocaktan çekilen makinaların bu sabah saatlerinden itibaren tekrar ocağa gelerek çalışmalara başladığı da gözlendi ve mahalle sakinleri çektikleri fotoğrafla çalışmaları tespit etti.

Bugün saat 13.00’te yapılacak basın açıklamasına Keşan Belediye Başkanı Mustyafa Helvacıoğlu ve AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç’da katılıp katılmayacağı ve verilecek etkinliğe destek verip vermeyecekleri merakla bekleniyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL