Seçkin kalemler “Mısraların Arasında” adlı antolojide buluşacak

kesanpostasi

Türk dünyasının seçkin kalemlerini, ” Mısraların Arasında” adlı antolojide buluşturuyoruz.

Bu proje yurt içi ve yurt dışından seçkin kültür sanatçılarının eserlerini bir arada toplayan belgesel niteliğinde olup, 2020 yılının iddialı projesidir. Kültür Sanat ve Edebiyat Topluluğu öncülüğünde hazırlanacak olan antoloji içeriği, baskısı. Kalitesi ve görselliği ile Türk Edebiyatı eserleri arasında yerini alıp, Akademisyen hocalarımızın yapacağı çalışmalarda kaynak teşkil edecektir.

KATILIM KOŞULLARI; 1-Her katılımcı şairden 3 şiir istenecektir..(Şiirlerin toplam kıtası 40’ı geçmeyecek şekilde olacaktır)

2-Gönderilen şiirler “Millî ve manevi” değerlerimize aykırı olmamak kaydıyla aruz, hece ve serbest şiirler olabilir.

3-Şaire/yazara ait bir adet resim ve kısa özgeçmiş gönderilecektir.

4-Katılımcı şairler-yazarlar, Türkiye ile sınırlı kalmayıp yurtdışından katılan Türk şairlerin eserleriyle de zengin bir antoloji hazırlanacaktır.

5–Antoloji 100 şairin-yazarın katılımı sağlanarak 300 sayfa (1 cilt) olarak düşünülmektedir.

6-Her katılımcı şaire-yazara 9 adet kitap gönderilecektir.

7- Antolojide yer alacak şairler-yazarlar, antoloji kitabının baskı masrafı olan yüz Lirayı (100 TL. ) kendisi ödeyecektir. (Son iki yıldır artan kitap baskı maliyetleri artışı dikkate alınarak, 2020 yılı için bu fiyat belirlenmiştir.)

8-Antolojide yer almak isteyen şair-yazar dostlarımızın çalışmalarımızın aksamaması için katılım ücretini, şiirlerini. Kısa özgeçmiş ve bir adet fotoğraflarını en geç 14 Şubat 2020 Cuma gününe kadar göndermeleri gerekmektedir.

9- Katılım ücreti telefondan wattsap yoluyla bilgilendirilecektir.

11- Şiir antolojisinde yayınlanacak eserlerin bütün sorumluluğu eser sahibine ait olacaktır.
12-Antolojide şiirlerinin yer alması için başvuru yapan her şair-yazar bu antolojiye katılım koşullarını kabul etmiş sayılır, yayınlanan eserleri için ayrıca telif hakkı talep edemez.

13-Antoloji kitabının 50 adeti yayınevine bırakılacak olup, geri kalan adetler yukarıda belirtilen adet oranınca eser sahiplerine gönderilecektir.

NOT: Katılmak isteyen arkadaşlarımız , şiirlerini minaakillibulbul@gmail.com e-mail adresine gönderebilirler.

Her ne kadar son katılım tarihi belirtilmiş olsa da katılım sayısı 100 kişiyi bulduğu takdirde bu tarih beklenmeyecek ve yeni kayıt alınmayacaktır.

Amaç Kitap çıkınca Toplu imza töreni yapılıp verilen yüz liranın iki yuz lira olarak kazanılması, çünku kitap satısı yazarlara pay edilecek ve de bu vesile ile ucretsız reklam tanıtım yapılmış oluyor

0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Keşanspor A takımı 3 Şubat'ta ilk antrenmana çıkıyor

2019/2020 sezonunda Edirne 2.Amatör Lig’de mücadele edecek olan […]