TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 180.303
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 7.103
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 134
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 8.108
Güncel Okuma Sayısı: 303

Sedat Yılmaz “Mağduriyet yaşanmaması adına mutlaka sigorta yaptırılmalı”

Keşan’da sigortacılık yapan Sedat Yılmaz, yaptığı açıklamada; sigorta sektörünün durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu. “Sigorta sektöründe kasım ayı sonu itibariyle, yüzde 21 büyüme yaşandı” 2020 yılında, sigortacılık sektöründe yaşanan durumla ilgili değerlendirmelerde..

Sedat Yılmaz “Mağduriyet yaşanmaması adına mutlaka sigorta yaptırılmalı”

Keşan’da sigortacılık yapan Sedat Yılmaz, yaptığı açıklamada; sigorta sektörünün durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Sigorta sektöründe kasım ayı sonu itibariyle, yüzde 21 büyüme yaşandı”

2020 yılında, sigortacılık sektöründe yaşanan durumla ilgili değerlendirmelerde bulunan Yılmaz“2020 yılının ilk 3 ayında duraklama süreci yaşandı. Hatta, eksi seviyeye indi. Haziran ayından sonra toparlanmaya başladı. Kasım ayı sonunda, bireysel emeklikte yüzde 24, genel itibariyle de, yüzde 21 büyüme yaşandı. İnsanların sigortaya önemi her geçen gün artıyor. Ama sigortalı olanların sayısı istenen seviyede değil. Dünya genelinde, doğal afetler ve insanlardan kaynaklı hasarlardan ötürü sigorta tarafından bugüne kadar 83 milyar doların ödendiğini görmekteyiz. Türkiye’deki sigorta şirketleri de, pandemi ve depremler konusunda başarılı bir sınav vermiştir. Pandemi döneminde evlerden çalışılmaya başlandı ancak, herhangi bir aksama yaşanmadan işlerimizi sürdürdük. Sigorta konusunda, hiç kimseyi mağdur etmedik. İnsanlar sigortadan yararlandıkça ve kayıpları karşılandıkça ilgileri artıyor.” dedi.

“Sigorta şirketleri tarafından ödenen paralar, ekonomiye dönüyor”

Sigortanın en önemli finans kaynaklarından biri olduğuna kayıt düşen Sedat Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Son dönemde işler olmadığı için para dönüşü yok dönecek kadar azalıyor. Ama yaşanan herhangi bir hasarda, sigorta sayesinde ekonomiye belli bir kaynak girmiş oluyor. Yaşanan bu durumda ekonomiye bir artı olarak yansıyor. Bunun için sigorta şirketinin ülke ve dünya ekonomisine olumlu şekilde yansımaktadır. Kasım ayı itibariyle, COVİD-19 nedeniyle, 13 bin sigortalıya 74 milyon TL tazminat ödendi. Tarımda, 1.2 milyar TL hasar ödemesi yapıldı. Deprem sigortası konusunda da, ciddi ödemeler yapıldı. İnsanlar parayı öderken bir şey anlamıyor ama kaybı olduğunda geri dönüşü olduğu zaman sigortanın ne kadar önemli olduğunu görüyorlar. Sigorta şirketleri tarafından ödenen bu paralar, ekonomiye dönüyor. Sigortaya inanan insanlar bir adım öne geçmiş oluyorlar.”

“Mağduriyet yaşamaması adına mutlaka sigorta yaptırılmalı”

Yılmaz sözlerini şöyle tamamladı: “Devletimizin her şeye yetişmesi mümkün değildir. Yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluk karşısında insanların mağduriyet yaşamaması adına mutlaka sigorta yaptırılmalı. Sigorta oranı arttıkça, yaşanan mağduriyetlerin sayısında da, ciddi bir azalma söz konusu olacaktır. Herhangi bir hasar yaşandığında, kimse sizin yanınızda olmaz. Ama sigorta her zaman yanınızda olur. Ayrıca, sigorta maliyetli bir iş değildir. Kimsenin herhangi bir kayıp yaşamayacağı güzel bir yıl geçirilmesini temenni ediyorum.”

(Haber: Deniz ÇİL-Gündem Saros)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL