Güncel Manşet

Şefler, unutulmaya başlanan yemeklerle yarıştılar.

Şefler, unutulmaya başlanan  yemeklerle yarıştılar.

Şefler, unutulmaya başlanan  yemeklerle yarıştılar.

 

  •   “En iyi mönü”, “En iyi sofra”, , “En iyi şerbet”,  “Jüri özel ödülü” ve “Mansiyon/Çeşnicibaşı” kategorilerinde ödüllerin de dağıtıldığı yarışmada birinciliği Conrad Otel İstanbul aldı. The Marmara Hotel İstanbul ikinci olurken, Hilton Otel İstanbul ise üçüncülüğü kazandı.

 

Özgür Güvenç

İstanbul(Anayurt-Keşan Postası)- İstanbul’da aynı anda açılan ; perakende ve mağaza sektörünün iki yeni fuarından biri olan Edt Expo  55 farklı ülkeden toplamda 25 bin 871 ziyaretçiyi buluştururken, 32 farklı ülkeden 9 bin 633 profesyonel da Eurasia Shop Design’a katıldı.İstanbul’da  ilk kez düzenlenen fuarlara ;Orta Doğu,  Kuzey Afrika, Körfez Ülkeleri ve Avrupa’dan gelen alıcılar katılımcı firmalarla ticaret ilişkileri kurdular.

Unutulmaya yüz tutmuş yemekler gün yüzüne çıktı

Edt Expo’da , Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği (Etüder)  ana sponsorluğunda Gökmen Sözen’in Food in Life Gastronomi yayınları  ‘Osmanlı Mutfağı Yarışması’, Türk mutfağına envanter kazandıran ve unutulmaya yüz tutmuş yemeklerini gün yüzüne çıkardı. Yarışmada 5 yıldızlı otel şefleri tarafından hazırlanan yemekler birbirinden güzel Osmanlı masalarında sergilendi.  15’inci yüzyılın tariflerini günümüze uyarlayan şeflerin yemekleri, başkanlığını Vedat Başaran’ın yaptığı jüri üyeleri tarafından değerlendirildi.

EDT-1 EDT-2

“En iyi mönü”, “En iyi sofra”, , “En iyi şerbet”,  “Jüri özel ödülü” ve “Mansiyon/Çeşnicibaşı” kategorilerinde ödüllerin de dağıtıldığı yarışmada birinciliği Conrad Otel İstanbul aldı. The Marmara Hotel İstanbul ikinci olurken, Hilton Otel İstanbul ise üçüncülüğü kazandı.

Hedefte 100 bin kişilik istihdam 

Başarı Hikayeleri’nin anlatıldığı seminerlerde  iş adamları, başarının sırlarını katılımcı firma ve ziyaretçilere anlattılar.Simit Sarayı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Okutur” Amacımız; Mc Donalds’ın 34 bin mağaza hedefini geçmek.İlk mağazamızı açtığımız 2002 yılında 1 mağazada yaptığımız hasılatı şimdi 1 saatte yapıyoruz. Hedefimiz 100 bin kişiye istihdam sağlamak” dedi.

Kasaplıktan yükselerek restaurant zinciri sahibi olan Günaydın Et Restoranları kurucu ortaklarından Cüneyt Asan et konusunda dünyada en iyi ülkenin Türkiye olduğunu söyledi.  Türkiye’de yeni nesil fastfood olarak adlandırılan, etsiz çiğ köfte markası Komagene’nin Genel Müdürü Çetin Tekdemir de markalarının başarı hikayesini aktararak çiğ köftenin tüketimi ile ilgili detayları  açıkladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL