Güncel Manşet Okuma Sayısı: 12

Şehit Yakınları ve Gazi Ailelerine İftar Yemeği…

Keşan Kaymakamlığı tarafından 25 Temmuz 2013 Perşembe günüŞapçı Ağadayı Tesislerinde şehit yakınları ve gazi ailelerine iftar yemeği verildi.     İftar yemeğine Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı ve eşi Şaziye Dınkırcı,..

Şehit Yakınları ve Gazi Ailelerine İftar Yemeği…

Keşan Kaymakamlığı tarafından 25 Temmuz 2013 Perşembe günüŞapçı Ağadayı Tesislerinde şehit yakınları ve gazi ailelerine iftar yemeği verildi.

DSC_0593 DSC_0604

DSC_0621 DSC_0622

İftar yemeğine Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı ve eşi Şaziye Dınkırcı, Tugay Komutan Vekili Albay Kemal Cöne ve eşi, Kamu kurum ve kuruluşlarının temsilleri, şehitlerimizin yakınları, gazilerimiz ve gazi yakınları katıldı.

DSC_0638 DSC_0642

DSC_0647 DSC_0659

Bekir Dınkırcı yemekte yaptığı konuşmada; ”Şehitlik ve gazilik duyguları bu toplumun olmazsa olmazlarındadır.  Ben gazi torunuyum, eşim ise şehit torunudur. Hangimizin ailesinde şehit yada gazi yok? Bulunduğumuz coğrafyada yaşamanın bedelidir.

DSC_0663 DSC_0667

DSC_0670 DSC_0678

Şairin dediği gibi şu unutulmamalı “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır; Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır!” Eğer şuan bulunduğumuz coğrafyayı vatan olarak kabul ediyorsak. Çanakkale deki 253 bin şehidi, Sarıkamış’ta 90 bin şehidi, Balkan Savaşları’nda sadece Bulgarların katlettiği 300 bin şehidimizin sayesindedir.

DSC_0681 DSC_0687

DSC_0688

Unutmamalıyız ki yediden yetmişe toplumumuzun bütün katmanlarıyla hepimiz bu vesile ile birliğimizin beraberliğimizin yardımlaşmamızın dayanışmamızın sonsuza kadar var olması için çok çalışmalıyız.

Çalışmalarımızı bilimsel ve kolektif yapmak zorundayız. “Sahipsiz vatanın batması haktır, sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır!” Bizler dünyanın geleceğinde söz sahibi olmak istiyorsak, kesinlikle birbirimize saygımızı ve sevgimizi en üst seviyede tutmalıyız.

Herkesin Ramazan Ayı’nı tebrik eder. Şimdiden Ramazan Bayramınızı kutluyorum. Sağlıkla sıhhatle birlik ve beraberlik içerinde bayramınızı geçirmenizi temenni ediyorum.“ dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL