Köşe Yazısı

ŞEHİTLERİMİZE ( Babalar ve Çocukları)

ŞEHİTLERİMİZE ( Babalar ve Çocukları)

Şehit ve gazilerimizin ( Okuyan tahsili devam eden ve geleceğe ışık tutacak çocuklarına) TSKMEV’e yapılan bağışlarla: “ ŞEHİTLER ÖLMEZ, VATAN BÖLÜNMEZ”  sloganına da sahip çıkarak, onlara (şehitlerimize de) vefa borcumuzu kısmen de olsa ödemiş olmaz mıyız?

“Geçmişi geri getiremezsiniz ama gelecek avuçlarımızın beynimizin doğru düşlerindedir.” Her K.H.K( Kanun hükmündeki kararnamelerle, geleceğe ışık tutulacağını, yere sağlam basıldığına inanıyorsanız!… Geçmişten, tarihten, boşa geçen yıllardan hala ders alan yoksa “ Allah bizi korusun” diye her gün AYASOFYA Diyanet’in VIP Duasına devam ederek sonucu görürsünüz. G.S.M.H. ( Gayri Safi Milli Hasıla) ‘nın artıp artmadığını… Gençlerin, üniversite mezunlarının iş bulup sergiledikleri performansı işsizlik oranının oran ve sayısının rakamlarla artığını, istihdam edilecek kişilere ihtiyaç duyulduğunu TV haber kanallarında ( Birkaç TV kanalı hariç) dinlersiniz sabahlara kadar her bülteninde…

Yazıtımda; “ Ne alaka kurbanla bağışla derseniz?” cevabı ve yorumunu sizlere bırakıyorum ”No Comment” diyerek.

Asıl değinmek istediğim;

Babasını göremeyen halen okuyan tahsiline devam eden çocukları…
Çocuklarını ve onları Mürvetlerini göremeyen Şehit BABALARI…

Hiç bir parti mevzubahis olmadan;

Askerliği meslek değil-YAŞAM TARZI olarak kabul ederek VATAN için namus ve ölümüne ANT içen hayatını kaybedenlerin çocuklarına sahip çıkmak adına bu satırlarımı karaladım.

ATATÜRK’çü düşüncenin dışında hiçbir siyasi parti vs. düşünmeden… Sadece çocuklarım gençler ATATÜRK’çü düşünce ile gelecek, devam edecek kuşaklarımız için…

Ayrıca; Gerçek yardım amaçlı, sağa sola çatmadan, harcamayı gerçek belgelerle ibraz eden tüm vakıflara ayırım yapmadan teşekkürlerimi sunarken; bundan önceki bazı kuruluşların Deniz Feneri… Yardım paraları… Şehit ve Gazi yardımları gibi ( Keriz Feneri mi bilemiyorum) Bazı vakıflara yapılan bağışlar ve buhar olup olmadığını bilemediğimiz yardımlar olduğu için yardımların nereye sarf ibraz edilmesini belirtmek istemiştim.

Gerçek yardım amaçlı tüm vakıflarımıza bu vesile ile tekrar teşekkür ve kolaylıklar diliyorum. Türkiye’mizin geleceği için muhtaç öğrencilerimize sahip çıkanlara TEV(  Türk Eğitim Vakfı) TSKMEV gibi ortak görüşleri ortak yerlerin gelir paylaşımlarını da ayrıca belirtmek isterim.

TSKMEV’in eski bir çalışanı olarak vakfa yapılan bağışların her kuruşunun dahi gelir ve giderlerinde nerede harcandığına dair açıklamaları internette kamuoyuna açık olarak görülebilir, sorulabilir, bilgilerinize arz olunur. ( TSKMEV eski çalışanı E. Alb. Tahsin ATAİZİ)

Takdir, sizlerin kanaatleridir. Yapılan kurban bağışlarınız yardımlarınız hiçbir Şehidimizi geri getirmediği gibi hiçbir Gazimizin kaybolan bir uzvunu geri getirmez. Ancak Şehitlerimizi de gönüllerimizde yaşatıp ruhlarını şad ve yad etmiş oluruz. Şehitler vurulduklarında değil unutulduklarında ölürler. Unutmayalım.

Yardımlarımızı Allah kabul etsin Bayramınızı kutlar Nice bayramlara erişmenizi temenni ederim.

Emekli Bir Asker

Tahsin ATAİZİ

Eğer uygun görürseniz; her zaman ki etkileyici yazıtlarınızla TSKMEV adına yapılacak yardımların sevabı hepimize olsun…

Malum; birçok ailenin, ekonomik yönden KURBAN olduğu için herkes KURBAN kesmiyor.

Bu vesileyle kesilecek kurbanların sevabından ( maddi değil) manevi sevabından sizi de kendimi de SEVAP ortaklığında birlikte olmayı teklif ediyorum.

Bu teklif kanal İstanbul proje ortaklığı ve Ayasofya Müze gelir ortaklığı değil.

Gönül-Görüş-Fikir: Sevap Ortaklığı

Selam Teşekkürler

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL