Siyaset

Selim Uyar’dan Helvacıoğlu’na sorular

Haber: Erdoğan DEMİR- Kamera: Gizem Görür SERÇE- UYAR “HELVACIOĞLU, SORULARIMA BUGÜNE KADAR CEVAP VERMEDİ. YOKSA BİZİ KAALE Mİ ALMADI?” 21 Nisan 2022 Cuma günü sitemiz Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Demir’in..

Haber: Erdoğan DEMİR-

Kamera: Gizem Görür SERÇE-

UYAR “HELVACIOĞLU, SORULARIMA BUGÜNE KADAR CEVAP VERMEDİ. YOKSA BİZİ KAALE Mİ ALMADI?”

21 Nisan 2022 Cuma günü sitemiz Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Demir’in Keşan Belediyesi’nin 3 yıllık çalışmalarının değerlendirilmesi konusunda Yeniden Refah Partisi Keşan İlçe Başkanı Selim Uyar ile yaptığı canlı yayında, Uyar,  Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na sorduğu sorulara cevap verilmediğini belirterek bugün Keşan Postası’na konuştu.

Uyar, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na sorduğu sorulara bugüne kadar cevap verilmediğini belirterek, “Ben buradan bir kez daha sayın başkana sesleniyor ve sorularama cevap vermesini bekliyorum. Ayrıca bunların dışında iki konuyu daha dile getirmek istiyorum. Birincisi Belediye Başkanımıza iddialarda bulunuldu Denetleme Raporu’nda ve beklediğimiz cevaplar vardı. Bu cevapları ondan bekledik ama bir türlü cevap vermediler. Acaba bizleri kaale mi almadılar. Senin programında bunlara bir cevap verebilirdi. Vardır veya yoktur diyebilirdi. İnşallah 12 Mayıs Perşembe günü yapılacak meclis toplantısında  halk bunu bekliyor, bizlerde bekliyoruz. İnşallah bunlara cevap verir. Yeni bir konu daha var. Geçen günler yine bir elden para verme olayları varmış. Onu tam detaylı bilmiyorum ama elden para verme olayları varmış. Bunu da bir araştırırsa belediye başkanımız. Bunlar milletin arasında konuşulmaya başladı. Çalışan işçilere elden para veriliyormuş. Elden para verilmemesinin sebebi acaba sigortalı çalışmamalarından dolayı mı? Belki başka bir neden vardır elden verilmesinin. İkincisi bizim bandodaki müzisyen kardeşlerimizin sigortaları var mı yok mu bilmiyorum. Yıllardır yoktu. Ama inşallah onlar da sigortalı olursa iyi olur. Çünkü yarın öbür gün Allah korusun her yere gidip geliyorlar. Orada gittikleri yerde kaza geçirmiş olsalar hiç bir sosyal güvenceleri yok. Onun için de müzisyen kardeşlerimizin bir an önce sigortalı olmaları gerekir. Daha doğrusu kadrolu eleman olurlar. Orada sosyal güvenceleri bir an önce başlar. Sigortaları varsa bir şey demiyorum. İkincisi elden para alma olayı dediğim konu da acaba sigortasız çalıştırdığından dolayı mı işçiler para elden veriliyor. Onun için bunlara dikkat edilmesi lazım. Yanlış yerlere çekilmemesi için başkan beyin bunlara bir açıklık getirmesi lazım. İnşallah meclis toıplantısında bu konularda görüşülür. Muhalefetten de bir az destek bekliyoruz. Çünkü muhalefette sanki danışıklı dövüş varmış gibi algılanıyor. Ondan dolayı Feridun Tümer ağbimiz tek başına kaldı gibi geldi bana. Onun çabalarını görüyorum. Güçlü muhalefet yapıyor o da ama tek kalıyor. Yanında olanlar olursa daha da güçlü olacaklar inşallah”

 

SELİM UYAR MUSTAFA HELVACOĞLU’NA NELER SORMUŞTU

1- Pazaryerinde site yönetimi daha önce kimde idi şimdi kimde oldu? Kaç para maaş alıyor.?

2- Site yönetimindekiler partili mi yoksa değil mi?

3- Keşan Belediyesi Kent Hizmetleri Şirketi’nin muhasebesini kim tutuyor?

4- Keşan İlçe Teşkilatında en çok tadilat işlerini kim alıyor?

5- Hastanede park projesini kim aldı? İhale şartnamesine uyuldu mu? Ağaçlar dikildi mi?

6- Denetleme Raporu’nda ciddi iddialar var bunlara ne zaman cevap verecek?

7- Verilen iftar yemekleri kaça mal oldu? Ve kimler verdi, kimlere verildi.

8- Pandemi döneminde erzak kolileri yaptırılarak dağıtıldı bunlar kimlerden alındı? Maliyeti ne kadar tuttu? Maliyeti ne kadardı? Kullanılan malların kalitesi nasıldı?

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL