Manşet

SENDİKACIYA SON GÖREV (Videolu Haber)

SENDİKACIYA SON GÖREV (Videolu Haber)

Geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Tüm Bel-Sen Edirne Şube Başkanı Esvet Duran, 6 Kasım Cuma günü  düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Duran için, görev yaptığı Edirne Belediyesi önünde düzenlenen törene Tüm Bel Sen Genel Başkanı Ömer Salih Erol da katıldı.

sendikaciya-son-gorev1163a6c76ed47439e35d

Kalp krizi sonucu vefat eden Tüm Bel-Sen Edirne Şube Başkanı Esvet Duran, bugün düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

 Ankara’da 10 Ekim 2015 tarihinde 102 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısını hafif yaralı olarak atlatan Tüm Bel-Sen Edirne Şube Başkanı Esvet Duran, kalbine yenik düştü. Dün sabah Merkeze bağlı Yeni kadın köyündeki evinden işe gitmek üzere çıkan ve otomobiline binmeye çalıştığı sırada kalp krizi geçiren 47 yaşındaki Duran, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Edirne Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünde çalışan ve aynı zamanda Tüm Bel-Sen Edirne Şube Başkanı olan Esvet Duran için bugün Edirne Belediye başkanlığı binası önünde tören düzenlendi.

 Törene Belediye Başkan vekili Selçuk Çakır, Tüm Bel Sen Genel Başkanı Ömer Salih Erol ile çalışma arkadaşları ve eş dost ve yakınları katıldı. Yurt dışında olan Belediye Başkanı Recep Gürkan, törene katılamadı.  Esvet Duran’ın cenazesi ilk olarak Edirne Belediyesi önüne getirildi. Burada Duran’ın eşi ve kızı güçlükle ayakta durmaya çalışırken, çalışma arkadaşları gözyaşlarına boğuldu.

 Edirne Belediye Başkan Vekili Selçuk Çakır yaptığı konuşmada, Esvet Duran’ın 23 yıl boyunca Edirne belediyesinin çeşitli birimlerinde kesintisiz görev yaptığını, ancak bu ayrılığın yakışmadığını belirterek, “ben ona hep ton ton derdim. Hepimizin başı sağ olsun. Allah ailesine, sevenlerine sabır versin” dedi.

 Tüm Bel Sen Genel Başkanı Ömer Salih Erol ise konuşmasında Esvet Duran’ın Ankara’daki hain patlamada ayağından yaralandığını ve bu olaydan 25 gün sonra kalbine yenik düştüğünü belirterek, büyük üzüntü içinde olduklarını söyledi. Genel başkan Erol, konuşması sırasında gözyaşlarını tutamadı..

 Edirne Müftülüğü görevlisi Nuri Böcekbakan tarafından dua yapılmasının ardından, Esvet Duran’ın cenazesi yeni Kadın köyüne götürülerek, cuma namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığında toprağa verildi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL