Güncel Manşet Siyaset

Şener’ den müthiş iddia “Hükümet PKK’ya silah mı veriyor !”

Şener’ den müthiş iddia “Hükümet PKK’ya silah mı veriyor !”

Abdüllatif Şener’den hükümete ve Başbakan Erdoğan’a ağır suçlamalar.

AKP’nin kurucuları arasında yer alan kapatılan Türkiye Partisi’nin eski Genel Başkanı Abdüllatif Şener, AKP hükümetini ve Başbakan Erdoğan’ı ‘PKK’ya dlaylı olarak silah vermekle’ suçladı!

YEZİD’İN DEĞİL HÜSEYİN’İN NOKTASITV8’de Erkan Tan’ın konuğu olan Abdüllatif Şener, dün 4. kongresini yapan AKP’de yeralmadığı için pişman olup olmadığı yönündeki soru için “Benim için doğru nokta sirat-i mustakim’dir. Yani doğru istikamettir. Kerbela’da da çoğunluk Hz. Hüseyin’in değil Yezid’in yanında yer almıştı. Çünkü güç ondandı, ödüllendiren de cezalandıran da oydu. Peki o gün Yezid’in safında olanlara doğru mu diyeceğiz” söleri ile cevap verdi.

ERDOĞAN’IN SURİYE POLİTİKASI İNSANİ, İSLAMİ VE MİLLİ DEĞİL

Hükümetin Suriye politikasını sert biçimde eleştiren Şener, “Erdoğan‘ın Suriye politikası insani değil, islami değil ve milli değil” dedi. Şener, “Suriye’de 30 bin insan hayatını kaybetmiş. Orada ‘muhalif’ adı altında başıbozuk grupları silahlandırmak insani değildir. Suriye’de muhalefet diye çarpışanların büyük bir bölümü Suriyeli değil. Dışarıdan getirilen ve organze edilen hapishane kaçkınları ve sağda solda bomba patlatan insanlar. Hükümet bir de NATO’ya ‘Suriye’yi vur’ diyor. Buna isalmi diyebilir misiniz? Türkiye’nin NATO’ya müslüman bir ülkeyi vurmasını istemesi islami olabilir mi?’ dedi.

HÜKÜMET DOLAYLI OLARAK PKK’YI SİLAHLANDIRIYOR

Suriye’deki muhalif gruplara ağır ve modern silahların Türkiye’den gittiğinin artık batı medyası tarafından açık şekilde yazıldığını söyleyen Şener, “Bakın Suriye’deki muhaliflerin elinde PKK’da bile olmayan silahlar var. Suriye muhaflefeti dedikleri yapı, tamamen kontrolsüz ve çeşitli gruplardan bir araya gelen bir yapı. Onların arasına PKK da sızmıştır. Bugün Türkiye üzerinden Suriyeli muhaliflere aktarılan silahlarla yarın PKK Türk uçaklarını ve helikopterlerini düşürürse bunun sorumluluğu AK Parti hükümetine ve Erdoğan’a aittir” dedi.

Şener, Suriye’de Esad‘ı devirmek değil, Suriye’yi parçalamak üzere bir planın işletildiğini de savundu.

ERDOĞAN DEVLET ADAMI DEĞİL

Başbakan Erdoğan’ın siyasetçi olduğunu ancak ‘devlet adamı’ olmadığını savunan Abdüllatif Şener,’Bir devletadamı sadece oy getiriyor diye yanlışta ısrar etmez. Sivilleri katleden karanlık insanlarla karşılıklı masada oturmaz” dedi.

Şener, akaryakıt fiyatlarına yapılan zamlarla ilgili olarak da “Dünyanın en pahalı benzin ve mazotunu Türk halkı tüketiyor. ‘Türkiye’nin petrolü yok ithal ediyoruz’ diyorlar. Peki dünyada petrolü olmayan tek ülke Türkiye mi? Dünyanın yarısında petrol çıkmıyor. Peki neden en pahalı petrol bizde?’ diye sordu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL