HESABIM
Üye Ol

Şenol Yalı “1 Nisan’dan Sonra Keşan’ı Hep Birlikte Yöneteceğiz”

Şenol Yalı “1 Nisan’dan Sonra Keşan’ı Hep Birlikte Yöneteceğiz”

CHP Keşan Belediye Başkan Adayı Şenol Yalı, 1 Şubat 2019 Cuma günü aday tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Saat 15.00’de Keşan Belediyesi Konferans ve Tiyatro Salonu’nda gerçekleşen toplantıya büyük bir ilgi gösterildi. Toplantıya CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, CHP Keşan İlçe Başkanı Heves Bayır Yıldız, Yenimuhacır Belediye Başkanı Recep Ordu, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Salim Şevik, CHP...

Haberin Tarihi: 1 Şubat 2019 - Okunma Sayısı:836 defa okundu.

CHP Keşan Belediye Başkan Adayı Şenol Yalı, 1 Şubat 2019 Cuma günü aday tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

Saat 15.00’de Keşan Belediyesi Konferans ve Tiyatro Salonu’nda gerçekleşen toplantıya büyük bir ilgi gösterildi.

Toplantıya CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, CHP Keşan İlçe Başkanı Heves Bayır Yıldız, Yenimuhacır Belediye Başkanı Recep Ordu, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Salim Şevik, CHP Keşan Belediye Başkan Adayı Şenol Yalı, CHP Eski Milletvekili Kemal Değirmendereli,  Keşan Belediye Başkan Aday Adayları Mustafa Bezbaş, Mustafa Yavaş, Beyendik Belediye Başkan Adayı Muhammet Örnek, İl Genel Meclis üyeleri, Belediye Meclis üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri Adayları,CHP Keşan Kadın Kolları Başkanı Nasip Şengü Çakır ve Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Keşan Gençlik Kolları Başkanı Emre Şevik ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile 750’ye yakın partili katıldı.

Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, Edirne’de bir cenaze törenine katılmasından dolayı bu toplantıya katılamadı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından ilk olarak CHP Keşan İlçe Başkanı Heves Bayır Yıldız, daha sonra CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu birer konuşma yaptılar.

Toplantıda son olarak konuşan CHP Keşan Belediye Başkan Adayı Şenol Yalı şunları söyledi.

CHP KEŞAN  BELEDİYE BAŞKANLIĞI  ADAYLIK AÇIKLAMASI

Sayın;  Milletvekilim, İlçe Başkanım, Belediye Başkanlarımız, Sayın İyi Parti ilçe başaknım, İl Genel ve Belediye Meclis üyelerimiz, partimizin çok değerli üyeleri, Sevgili Keşan sevdalılar ve olmazsa olmazımız basınımızın değerli emekçileri hepiniz hoş geldiniz, onur verdiniz, hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

 

Kimse, hele demokrasilerde, bir gün bir yere gelsin diye doğmaz. Doğarsın ve bir hayat seni beklemektedir. Büyümeye başlarsın. Gün gelir hayat yalnızca bireysel bir süreç olmaktan çıkar. Okudukça, öğrendikçe, yaşadıkça, hayatın da sana ihtiyacı olduğunu görürsün. İşte o zaman yeni bir kapı ve yeni bir yol açılmaya başlar.

 

Çünkü hayat seni çağırmaktadır. Bir eksikliği gidermek, bir şeyi çoğaltmak, müdahale etmek, onun için düşler kurup, o düşlerin gerçek dünyadaki karşılığını aramak senin için bir hayat tarzına dönüşür. Bunun bir adı da siyasettir.

İnsan biriktirdiği kadardır. Bilgi, görgü, algı, deneyim ve her şey seni sen yapmaya başlar. Bu basamaklar, sabır ister, inat ister, kararlılık ister. Yol arkadaşların çoğalmaya başlar. İdeallerin ilkeye, ilkelerin manifestoya dönüşür. Kişisel manifeston, dünya görüşünün kurumsallaştığı ve o görüşü hayata dönüştürmek isteyen partinin manifestosuyla buluşur. Bir siyasi kimliğin kısa özetidir bu anlattıklarım.

 

Bu siyasi kimlik, hiç sağa-sola yalpalamadan, Atatürk’ün İlke ve Devrimlerinin ışığında, kararlılıkla yürümekte olan ve 25 yıldır neferi olmaktan onur ve gurur duyduğum, Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu Cumhuriyet Halk Partisidir.

 

Ne mutlu ki;  sizlerle birlikte bu büyük ailenin bir ferdiyim.

Sevgili Dostlarım, büyük ailem ve kıymetli hemşehrilerim;

Öncelikle gönülden bağlı olduğum Cumhuriyet Halk Parti’mizin şahsımı Keşan Belediye Başkan adayı olarak belirlemiş olmasından dolayı onur ve şeref duyduğumu belirtmek isterim.
Beni bu göreve layık gören, güvenen ilk başta Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere MYK, Parti Meclisi üyeleri ve en alt kademeye kadar görev yapan yöneticilerimize, ayrıca üzerimizde emeği olan tüm büyüklerimize teşekkür ediyorum.

Yine  bu süreçte yanımızda olan, desteklerini esirgemeyen tüm partililerimize ve Keşan halkına yürekten şükranlarımı sunuyorum.

 

Yine buradan huzurlarınızda, Keşanımıza bu hizmet sürecinde büyük fedakarlıkta bulunan, bulanacak olan sevgili eşime, çocuklarıma, yine benim üzerimde büyük emekleri olan, sevgili anneme, babama ayrıca beni yetiştiren ve Mustafa Kemal Atatürk izinde yürümemi sağlayan Öğretmenlerime huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum.

Sizlerin desteği ile Keşan’ımız için canla başla mücadele edeceğimizden hiç şüpheniz olmasın.

Ayrıca yine benimle birlikte partimize adaylık başvurusunda bulunan ve elini taşın altına koyma cesareti gösteren tüm arkadaşlarımı kutluyorum. Biliyorum ki bu süreçte benimle birlikte olacaklar ve yürüyeceklerdir.

 

 

An itibariyle herkesin “İyi ki Keşan’da yaşıyorum.” diyeceği bir Keşan için çalışmalarımıza başlıyoruz.

 

Keşan’ımız için yeni projeler ve yeniliklerle halkımıza hizmet için geliyoruz. Ayrıştıran değil birleştiren olacağız. Geleceğe hep birlikte daha güçlü adımlarla yürüyeceğiz.

 

İlçeden kente, kentten ülkeye, ülkeden tüm dünyaya bakışta tutarlı bir duruş, ideal, öngörü ve temenni yoksa, orada kalıcı, nitelikli, sağlıklı bir ”yerel yönetim politikası” ndan söz edilemez.

 

Belediyeler halkın parasıyla işlerini yaparlar ve bu işlerin hedef kitlesi de, hesap verilecek makamı da halktır. Bunun için her yıl halka açık olmak üzere bilgilendirme toplantısı yapacağız.

 

 

Yetim hakkı yemeyeceğiz, yedirmeyeceğiz, Keşanlıların bir kuruşunu bile heba etmeden, hizmet üreterek Yine Keşan’a iade edeceğiz.

 

Belediye başkanı olduğumda, benim mesai saatim diye bir şey olmayacak. Herkesten önce çalışmaya başlayacak, herkesten sonra bitireceğim.

 

Halkımızı yönetime katacağız, Hayata geçireceğimiz her türlü projemizi, halka sorarak, danışarak, anketler yaparak gerçekleştireceğiz.

 

En Büyük projelerim,  görevim süresince en fazla yeşil alan ve meydan yaratmak olacaktır. İnsanlarımıza dokunmak olacaktır.

 

Bina diken değil, ağaç diken bir Belediye Başkanı olacağım.

 

İnatla Rant değil, Halk diyeceğiz.

 

Slogan değil, laf değil, iş üreteceğiz.

 

Halkımızın yüzünü güldüreceğiz..!

 

Üretmeye mecburuz. Atamız demiş ki;

Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden rahat yaşamanın yollarını aramayı, alışkanlık haline getirmiş milletler;

Evvela haysiyetlerini,

Sonra hürriyetlerini,

Daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdur.

Bu anlayışla, Keşan’ımızı Bir üretim kenti haline getireceğiz.

Üreten biz, kazananda biz olacağız.

Kadın üretim Kooperatifleri kurarak, ev ekonomisine artı girdi sağlayacağız.

 

Sabah erkenden kalkıp karaya vuran deniz yıldızlarını tekrar denize atan yaşlı adama sormuşlar; ”Bu çaba niye? binlerce deniz yıldızı var, ne fark eder?” Yaşlı adam bir deniz yıldızını daha denize atarken şu yanıtı verir; ”Bak onun için fark etti.”

Evet; Biz de bu anlayışla, Hayatlara dokunacağız.

Keşanın, büyük projelerden çok ”küçük dokunuşlara” ihtiyacı var.

 

Bu küçük dokunuşlarla büyük mutluluklar yaratacağız.

 

Şirket yönetme mantığı ile profesyonel bir belediye yöneticiliği değil, sosyal belediyecilik anlayışını  ilke edinip Keşan’ımızı yöneteceğiz.

 

Yurt içinde ve yurt dışında birçok kent gezdim ve (şehircilik ve kent planlaması anlamında) uygulama örneklerini gördüm, inceledim. Keşan’ımızın ve Keşan Belediyesi’nin güçlü ve zayıf yanlarını, sorunlarını çok iyi biliyorum. Mesleğim, bilgi birikimim ve kişisel özelliklerimle bu görevi en iyi şekilde yapabileceğime inanıyorum. Keşan ile ilgili hepimizin gerçeküstü hayalleri olabilir, olmalıdır da. Bu hayallerin proje haline gelebilmesi, ciddi bir uzman ekibinin ayrıntılı çalışması ile olanaklı olabilir.

 

Bir göreve talip olmak, o yere getirilmek yetmez. O görevi gereğince yerine getirmek hepsinden önemlidir. Yoksa yazık olur, koskoca emeklere, hazırlıklara, sana güvenenlere ve her şeyden önce hak edilmesi gereken ve ancak bir kere yaşanacak olan şu güzelim hayata.

Başkanlık, önce bunları bilmeyi gerektirir.

Her sabah uyandığımda içime dolan memleket havasıdır ilacım.

Ben bu şehirde büyüdüm,

Dar sokaklarında saklambaç oynadım.

Yağmurunda ıslandım, çamuruna bulandım.

Gün geldi soğuğunda üşüdüm, bir selamınla ısındım.

Gün geldi bir ağacın gölgesinde bu şehre dair hayallere daldım.

Yürüdüğüm yollarda, esen rüzgarda, sarozda kıyıya vuran dalgalarda saklı Keşandaki anılarım…

 

Memleket bir insanın kaderiyse, Kaderimiz ortak seninle!

Borcum var bu memlekete, geliyorum hizmetlerimle teşekkür etmeye…

Diyoruz ki; Daha güzel, daha mutlu bir Keşan için;

#Zamanı geldi;   Bu Kente Mimar eli değecek, Keşanlının yüzü gülecek.

Önümüzdeki 31 mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerin sadece yoldan, kaldırımdan ve belediyecilik hizmetlerinden ibaret olmadığını anlatacağım.

Yerel seçimlerden sonraki seçimin 4 yıl sonra yani 2023’te olacağını, AKP’nin  Hedef 2023 derken neyi kastettiklerini, neyi ortadan kaldırmak istediklerini anlatacağım.

Keşke Yunan galip gelseydi, Saat 9’u 5 geçe kenefe gidin diyenlerledir benim mücadelem, bunu diyenlere sanki başka gün yokmuş gibi 10 kasım günü ziyarete gidenlerle mücadeleye var mısınız. BEN VARIM.

 

Adana Aladağ da yurt yangınında can veren 11 kız çocuğunun, yine en son Çorlu ve ardından  Ankara da yaşanan Tren facialarında kaybettiğimiz 34 insanımızın hesabını sormak için var mısınız. BEN VARIM.

 

Devlet kurumlarından T.C’yi kaldırıp,Cumhuriyet kazanımlarını, değerlerini, vatan topraklarını şimdilerde ise en son Tank ve Palet fabrikasını tek tek yabancılara, araplara, yandaşlara peşkeş çekenlerle, aynı zamanda kendisini yerli ve milli ilan edenlerle mücadeleye var mısınız. BEN VARIM…

 

      Kuvayı milliye ruhunu yeniden canlandırmak,1919 yılında Atalarımızın, dedelerimizin başlattığı Cumhuriyet mücadelesine 100 yıl sonra yeniden yeni bir başlangıç yapmak için var mısınız.

BEN VARIM.

 Kula kulluk etmeyenlerin partisidir Cumhuriyet Halk Partisi.

 

Bir sonraki aşama, ekonomik kriz bahane edilerek siyasi partilere yapılan hazine yardımının azaltılması, belki de kaldırılmasıdır. Böylelikle büyük ölçüde susturulan; medya, üniversite, sendikalar ve STK lardan sonra sıra Cumhuriyet Halk Partisine gelecektir.

 

Burada ki asıl hedef Cumhuriyet Halk Partisinin ortadan kaldırılmasıdır.

Atamızın bizlere bıraktığı mirasa, Cumhuriyet Halk Partisi’ne sahip çıkalım, Bunun için hep birlikte Keşanımıza sahip çıkalım.

Haydi; toplantı sonrası bu salondan el ele, kol kola, omuz omuza çıkalım ve tüm Keşan’a, halkımıza 31 mart 2019 seçimlerinin önemini anlatalım.

Sizlere söz veriyorum, bugünden tezi yok Keşan da Çalınmadık kapı, Girilmedik ev, sıkılmadık el bırakmayacağız.

 

Evet sevgili dostlarım, partililerim bu memleketi dedelerimiz, atalarımız yolda bulmadı; Bu Vatan ,bizi kandırdılar diyenlerden, yetmez ama evetçilerden, hırsızlık, yolsuzluk yapıp “hırsız var”diye bağıranlardan ibaret değil; bu Ülkenin Kemalistleri, Atatürkçüleri, Cumhuriyet Halk Partilileri var.

 

Ülkeyi ayağa kaldırırız. Bu mümkün. Sadece halktan toplanan paraları halk için, çocuklarımızın geleceği için, iş için, ekmek için, çiftçinin üretmesi için, esnafın kepengini hiç siftah yapmadan kapatmaması için yani halk adına kullanmak için bu düzeni alaşağı edip bunun yerine laik, demokratik, sosyal hukuk devletini hep birlikte yeniden kurmak zorundayız.

Biliyorum, Keşanımızda da dertlerimiz var, problemlerimiz var. Yan yana geleceğiz, hepsini aşacağız.

 

31 Martta tekrar barışın ve kardeşliğin kentinde, karları yararak ortaya çıkan kardelen çiçekleri gibi, CHP iktidarını yeniden iktidara getireceğiz. Böylelikle Tek adam rejimi olan Saray saltanatına son vererek yeniden Parlamenter demokratik hükümet sistemini hayata geçireceğiz. Karanlığa karşı aydınlığı, sömürüye karşı emeği, faşizme karşı demokrasiyi hep birlikte inşa edeceğiz.

 

Demiş ki şair;

Sessizlik, haksızlığa alkıştır. Haklılığın onuru yaşatır insanı. Susmanın utancı ise öldürür. Hep başını alıp gidebilecek kadar cesur, ama hep kalacakmış kadar gözüpek olabilmeli..!

 

Merhum Rasim Ergene’nin dürüstlüğünü, merhum Mehmet Gemici’nin halk ile iç içe oluşunu ve  Şu anda aramızda değil ama canlı olarak bu konuşmamı evinden izleyen, Belediye Başkanımız Metin Çırpan’ın yaratıcılığı, yürüdüğüm bu yolda ışığım olacaktır.

 

Yine Nazmi Başar, Rüstem Bayraktar, Raşit Gürer, İsmail Eker, Bilal Ergeç, Harun Yalçın gibi  Keşan’a ve partimize hizmetleri olmuş,  birçok değerli büyüklerimize şükranlarımı sunuyorum. Buradan, hepsine selam olsun..!

EVET; Sevgili Mehmet Başkanım; hiç merak etme, ismini saydığım bu büyüklerimizden aldığın ve daha yukarılara çıkardığın bu bayrağı, emaneti, bizler yere düşürmeyiz, hatta daha yukarılara çıkaracağız. Bunu yaparken en büyük destekçimiz ve yol göstericimiz yine sen olacaksın, bunu da biliyorum.

15 yıl önce sana gel diyen bu örgütü kırmadın düşünmeden mesleğini bırakıp geldin. Keşanın en zorlu işlerini, başta alt yapı olmak üzere başarı ile tamamladın. 31 Mart’tan sonra da bu örgüt seni bırakmayacak, Keşan ve bölgesine hizmet etmeye devam edeceksindir, bunuda biliyorum…

Sen, ben değil… Hangi görüşten olursak olalım, şehrimiz için ülkemiz için biz olmanın zamanı geldi.
Çünkü, biz olunca sevgi olur.
Biz olunca saygı olur.
Biz olunca birliktelik olur, mutluluk olur, umut olur.
En sonunda daha güzel bir Keşan ve yaşanılası bir Türkiye olur.

En güzel makam insandır, o insanı hayatın ve sokağın ta içinde dinlemek, sesine ses eklemektir. En güzel makam o insanın gözünde yer edinmektir. O yüzdendir ki, ben bu kenti makamlardan değil, sokaklarından yöneteceğim.

 

Sokakta yapacağım belediye başkanlığını..!

Hedefim; Keşanın bütün sokaklarında dolaşırken, herkesin sarılırken bırakmak istemeyeceği bir kişi olmaktır.

Evet benim bu kente borcum var, Mustafa Kemal Atatürk’e borcum var, Bunun için de diyorum ki Ben Varım, sizler de var mısınız?

Birlikte çalışacağız, birlikte başaracağız ve kazandığımızda yine Keşan’ı birlikte yöneteceğiz.

Bu büyük ailenin ferdi olduğum için ne mutlu bana diyorum.

Yolumuz , Gazi Mustafa Kemal Atatürkün gösterdiği yol, ışığımız onun devrimlerini gösteren Altı oktur.

 

Yolumuz açık olsun, yolumuz aydınlık olsun, geldiğiniz, yanımda olduğunuz için, sağolun, varolun…”

Toplantının ardından Keşan Belediye Başkan Aday Adayları Mustafa Bezbaş ve Mustafa Yavaş da sahneye gelerek Yalı’yı kutladılar.

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, CHP Keşan İlçe Başkanı Heves Bayır Yıldız, Yenimuhacır Belediye Başkanı ve Aday Adayı Recep Ordu, Keşan Belediye Başkan Yarddımcısı Salim Şevik, Beyendik Belediye Başkan Adayı Muhammet Örnek, İl Genel Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyesi Aday Adaylarının  sahnede  Şenol Yalı ile birlikte partilileri selamlamaları büyük alkış aldı.

“Şenola Keşan “müziği eşliğinde salonda büyük bir coşku yaşandı.

Haberle ilgili görüntüleri aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı