Siyaset

Şenol Yalı Keşan Belediye Başkanlığı’na aday adaylığı müracaatını yaptı

Şenol Yalı Keşan Belediye Başkanlığı’na aday adaylığı müracaatını yaptı

HABER MERKEZİ- 2019 yerel seçiminde CHP Keşan Belediye Başkan adayı olan Şenol Yalı, 2024 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde de aday adaylığını açıkladı ve adaylık formunu CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır’a teslim etti.

Şenol Yalı, aday adaylığı ile ilgili bir açıklama yaptı.

Yalı’nın açıklaması şöyle; “1994 yılında Cumhuriyet Halk Partisi ile başlayan ve Belediye Meclisi, İlçe Yönetim Kurulları Üyelikleri gibi görevlerle devam eden siyasi yaşamım ve Keşan’ımızda bulunan bir çok sivil toplum örgütlerindeki edindiğim tüm tecrübeler ve sizlerin desteğiyle, 30 yıldan önce temelini attığım hayali gerçekleştirmek adına bugün İlçe binamızda Keşan Belediye Başkanlığı adaylık başvurumu yapmış bulunmaktayım.

Tüm Parti üyelerinin katılımı ile Örgüt gözetiminde yapılacak olan bir Ön seçim Aday olacak arkadaşlara güç katacaktır. Sandık Örgüt içerisinde uzun süredir süregelen küskünlük, kırgınlıkları ortadan kaldıracak ve halkımızın seçim motivasyonunu en üst seviyeye çıkaracaktır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün oturduğu koltukta oturan genel başkanını sandık ile değiştirmiş olan partimiz yerelde de bunu gerçekleştirecektir. Üyesine güvenmeyen bir siyasi hareketin başarı şansı azdır.

Zaman kaybının öne geçmesine ve sahaya erken çıkarak bir an önce çalışmalara başlanılmasını da sağlayacaktır. Tüm bunları belli bir kötü tecrübeyi yaşayan birisi olarak söylemekteyim.

Parti içi demokrasinin en net göstergesi sandıktır. Edirne siyasetinin lokomotifi olan Keşan yine örnek olacak bir demokrasi şölenini yaşatacaktır.

Ayrıca Kurultay ve kongreler sürecinde verilen sözlerin tutulması partimize güveni sağlayacaktır.

Her kesimden ve görüşten insana samimiyetle dokunan, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, Ay Yıldızlı bayrağımıza ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerine, gönülden bağlı bir yönetim anlayışıyla;

Yıkmak değil inşa etmek için,

21 yılı aşkın süredir devam eden yalana, talana dur demek için,

Tüm Keşanlı hemşerilerimizi hayalimdeki Keşan’da buluşturmak için,

Sosyal demokrat belediyeciliğin en güzel örneklerini Keşan halkıyla buluşturmak için,

Yarım kalan bir hikâyeyi tamamlamak için,

Hayalimdeki Keşan’a ortak olacağınız için, yolumuz açık yolumuz aydınlık olsun.

Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL