TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
 • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 356.254
 • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 20.874
 • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 192
 • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 29.883
Kültür Sanat Vefat
 • Okuma Sayısı: 603

 • Serkan Çağrı’dan, Hasan Yarımdünya’nın vefatı ile ilgili açıklama

  Gelibolulu dünyaca ünlü klarnet üstadı Hasan Yarındünya’nın vefatı nedeniyle, Keşanlı Klarnet Sanatçısı Serkan Çağrı bir açıklama yaptı. Çağrı’nın sosyal medyasında yaptığı açıklama şöyle; Bizlere klarneti sevdiren çok kıymetli Hasan ağabeyimizi..

  Serkan Çağrı’dan, Hasan Yarımdünya’nın vefatı ile ilgili açıklama

  Gelibolulu dünyaca ünlü klarnet üstadı Hasan Yarındünya’nın vefatı nedeniyle, Keşanlı Klarnet Sanatçısı Serkan Çağrı bir açıklama yaptı.

  Çağrı’nın sosyal medyasında yaptığı açıklama şöyle;

  Bizlere klarneti sevdiren çok kıymetli Hasan ağabeyimizi kaybettik. Namıdiğer Yarım dünya Hasan ustamız hakkın rahmetine kavuşmuştur. Kendisi dünyanın pek çok yerinde sevilen ve tanınan bir isimdi. Yıllarca Okay Temiz ve baba, oğul, torun olarak kurduğu klarnet triosuyla dünyanın dört bir yanında konserler vermişti. Ülkemizi gururla temsil eden Hasan abimiz hepimizin örnek aldığı bir klarnet sanatçıydı.

  Klarnetteki ustalığına her zaman hayranlık duydum. Yaşamıyla da örnek bir kişiydi. Ailesine düşkün ve sağlığına dikkat ederdi.Yaşam hikayesinde en çok hoşuma giden ve etkilendiğim şeylerdem birisi de baba, oğul, torun ve torunun oğlu ile birlikte sahne almasıdır. Kendisine her zaman “bu nasıl bir duygu “diye sorardım. O da bana daha torunun torunuyla da aynı sahnede olmak istediğini söylerdi. Görebileceğini düşünüyordum çünkü kendisi erken evlendiği için genç bir dedeydi.

  Sık sık telefon görüşmesi yapar, eski günleri özlemle yad ederdik. Benim için Gelibolu’nun çok kıymetli iki ustasından birisiydi. Aynı memleketten idolüm olan rahmetli Ramazan Sayan ve Yarım dünya hasan, klarnete başladığım çocukluk yıllarında benim için klarnet okulu gibiydi. Onların kasetlerini dinleyerek büyüdüm. Bu jenerasyon klarnette yeni kapılar açarak bizlere ışık tuttular. Onlardaki müzik aşkı, saygı, sevgi, disiplin… her zaman farklıydı.

  Şimdilerde görmeye hasret kaldığımız özellikler yani. Klarnetine öyle aşıktı ki bir röportajında “hanımsız yaparım ama klarnetsiz yapamam” diyerek eşini kızdıracak, kıskandıracak kadar açık konuşmuştu.Sizlere kendisiyle ilgili saatlerce anlatacak, yazacak çok şey var içimde. Her zaman söylerim ama yine söyleyeyim.

  Ülkemizde çok az kişinin tanıdığı ve hak ettiği dünya çapındaki değerlerimize sahip çıkalım. Onlara gereken değeri yaşarken verelim. Artık popüler, yozlaşmış işlerin peşinden koşmayalım! yaşayan insan hazinelerimiz azaldı! Devlet, millet çok geç kalıyoruz lütfen. Değer bilmeyenlerin değeri olmaz…

  Hocam, ağabeyim, hemşehrim kıymetli ustam son nefesini Rabbimize ulaşmak için üfledin. Ebedi alemde nurlar içinde yat. Mekanın cennet olsun

   

  YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

  ÜYE GİRİŞİ

  KAYIT OL