TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 138.018
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 11.520
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 65
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 7.191
Köşe Yazısı Okuma Sayısı: 540

Sesli Irkçılık

  İnsan Hakları Evrensel Bildirisinin 2. Maddesinde hem de Anayasamızın 10. Maddesinde belirtildiği ve bahsedildiği gibi “ Herkes dil, ırk,renk, cinsiyet , siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri..

Sesli Irkçılık

 

İnsan Hakları Evrensel Bildirisinin 2. Maddesinde hem de Anayasamızın 10. Maddesinde belirtildiği ve bahsedildiği gibi “ Herkes dil, ırk,renk, cinsiyet , siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.” İbaresi yer alıyor.

Erman Toroğlu Görsel Medyada alanen “Böyle bir çingenelik olur mu yaaa” diyerek ırkçı bir söylemde bulunmuştur. Bir de bunun üzerine çingenelere ayıp olmasın deyip üzerine  Dilenci örneğini vermiştir. Kuru bir özürle konuyu geçiştirmeye çalışıp yaptığı bu aşağılık hareketin üzerini kapatmaya çalışmış sonra da Ben onları da çok severim ayrıca diyerek ırkçılığın başka bir boyutuna geçmiştir.

Özellikle toplum tarafından tanınmış kişilerin bu şekilde medya önünde herkese açık bir şekilde ırkçı söylemlerde bulunarak halkı kin ve nefrete teşvik ediyor olmaları tiksindirici iken RTÜK’ün Tv’de bir çok konuda yayın yasağı getirip bu konuda sessiz kalıyor olması ayrıca düşündürücü bir konudur. Toplum olarak istediğimiz; Bu tarz söylemlere maruz kalmamak, bu zihniyetlerin hak ettikleri şekilde cezalandırılması ve en önemlisi görmezden gelinmemek…

Çığlık atıyoruz sesimizi duyun artık duyun!!!

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL