Eğitim Sağlık Haberleri

“Sevgi Her Engeli Aşar” projesi uygulandı

“Sevgi Her Engeli Aşar” projesi uygulandı

ERDOĞAN DEMİR- Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu 4.sınıf Gümrük İşletme Bölümü öğrencisi Büşra Aydın, 4. sınıf Uluslararası Ticaret ve Finansman Öğrencileri Kader Oruç ve Ronay Utku Boztepe; Öğretim  Görevlisi Burak İşçimen‘in öncülüğünde hazırlanılan ” Sevgi Her Engeli Aşar” adlı projeyi 10 Ocak çarşamba günü saat 10.00’da Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda gerçekleştirdi.

Proje kapsamında herhangi bir fiziksel engeli bulunmayan öğrenciler oku içerisinde engellilerin yaşadıklarına dikkat çekmek için engelli oldu ve bu konuya dikkat  çekti.

Öğrenciler proje ile ilgili yaptıkları açıklamada şunları söyledi.

“Projenin amacı adından da anlaşıldığı üzere fiziksel engeli olup toplumumuzda yaşadığı zorlukları anlayamadığımız ve farkında olmadan kırdığımız bireylerin yaşadığı zorlukları bir nebze olsun hissetmek ve empati kurmak adına proje gerçekleştirdik. Proje işleyiş olarak; bir kutu içerisine yazılan farklı görevleri kura sistemi ile seçen okul arkadaşlarımızın çıkan görevi gerçekleştirmesini ve daha sonrasında yaşadığı hisleri bize aktarmalarını istedik. Dileriz ki bu bir başlangıç olur ve daha büyük kitlelere sesimizi duyurabiliriz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL