Köşe Yazısı

Sevgili Genç İnsan !

Sevgili Genç İnsan !

İnsanlığın huzurunu bozan ve daima bozacak olan adaletsizlikler, eğitimsizlikler, eşitsizlikler, kötülükler, acılar, açlıklar, mutsuzluklar, haymazlık ve doymazlıklar, gücünü yine insandan alan emperyalizm, kapitalizm ve faşizmin getirileridir.

Bu sistemler ki ırkçılığı, dinciliği, ötekileştiriciliği bayraktar yapıp çoğu zaman sporu ve siyaseti de kullanarak insanlığı bir biçimde ayrıştırıp sömürmenin yolunu bulmuş ve bunu sürdürme gayretindedir. Sizin, bireysel olarak bu gidişata dur diyebilme gücünüz bulunmamaktadır. Ancak, bu gidişe alet olmayarak, birilerinin güdümüne girmeyerek, biat etmeyerek karşı duruş sergileyebilir ve karakter geliştirebilirsiniz.

Yeryüzünün, insanoğlunun yüreğinin ve aklının kirletilmişliğinin sorumlusu siz değilsiniz. Enerjinizi, kendinizi, özgüveninizi ve duyarlılıklarınızı geliştirmek için kullanınız. Çalışmaktan, okumaktan, dünyayı tanımaktan, bilgiye ulaşmaktan ve uygar yaşamın peşinden koşmaktan asla taviz vermeyiniz.

İnsanlık dışı sistem ve uygulamalarla mücadelenin, örgüt gücü ile mümkün olabileceği gerçeğinden hareketle; Örgütlülüğün önemini ve gücünü inceleyebilirsiniz. Sivil kitle örgütlerinde, derneklerde, mesleki örgütlerde, siyasi partilerde vb diğer örgütlerde yerinizi alarak, toplumsal eğitim düzeyimizin artırılmasına, ülkemizin yönetimsel, sosyal, bilimsel, kültürel, ekonomik ve bir çok alanda gelişmesine, insanlığın huzur ve mutluluğunun artırılmasına objektif, dürüst, mert ve genççe katkı verebilir ve bunlarla bir ömür müsterih, huzurlu ve mutlu olabilirsiniz.

Gençler kıymettir, gençler güçtür ve gençler geleceğin mimarıdır. Sevgiyle olunuz, sevgiyle kalınız… Saygılar,

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL