TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 204.637
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 11.472
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 236
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 38.814
Köşe Yazısı Okuma Sayısı: 466

ŞEYTAN ALDI GÖTÜRDÜ…

  Efendim, sizleri veya bazılarınızı bilemem ama; ben ailemin bana sunduğu imkânlar dahilinde güzel bir çocukluk yaşadım! Ve de; bu çocukluk anılarımı hep saklamışımdır.. Öyle ya; Çocukken misket oynardık.. Hem..

ŞEYTAN ALDI GÖTÜRDÜ…

 

Efendim, sizleri veya bazılarınızı bilemem ama; ben ailemin bana sunduğu imkânlar dahilinde güzel bir çocukluk yaşadım! Ve de; bu çocukluk anılarımı hep saklamışımdır.. Öyle ya; Çocukken misket oynardık.. Hem de; parmaklarımızın üzeri nasır bağlayana kadar!

Kiremit parçalarını üst üste dizerek, dondi, uzun eşek, “yağ satarım, bal satarım” “kör ebe”, yalamaç, geceleri; sokak lambalarının altında durarak “Hırsız kaç”, elimize aldığımız basit mendillerle bazı şekiller yaparak; “Bil Bakalım, bu nedir?” , ip atlamaca, kaydırak, Vs. gibi oyunlar oynarken çok mutluydum..

Bazen, sahip olduğumuz eşyaları, örneğin: Misketlerimizi, fıldıraklarımızı kaybedince; iki elimizin arasına birer kiremit parçası alarak ve bunları birbirine çarpıp : “Şeytan aldı götürdü, satamadan getirdi, sahibine verdi” tekerlemesini söyleyerek, kaybettiklerimizi bulmaya çalışır ve ne enteresandır ki; kaybettiklerimizi bulurduk da!..

Şimdi; bazı çevrelerce ülkemizde 128.milyar doların kaybolduğu söyleniyor! Ben de; acaba diyorum, çocuksu günlerimden kalma bir alışkanlıkla; elime kiremit parçalarını alıp,bir birine çarparak, sokak sokak gezip,“Şeytan aldı götürdü, satamadan getirdi, sahibine verdi” diyerek, bu kaybolan parayı bulabilir miyim!?

Olur mu bilemem ama; ben bulunacağı kanaatini taşıyorum…

Sevgilerimle..

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL