TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 320.078
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 63.082
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 289
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 56.510
Ekonomi Haberleri Güncel Okuma Sayısı: 376

SGK Yapılandırması için son gün 31 Mart

YAPILANDIRILAN SGK BORÇLARININ PEŞİN VEYA İLK TAKSİT ÖDEMESİ İÇİN SON GÜN 31 MART   Edirne Sosyal Güvenlik İl Müdürü Süleyman LALE, 7256 Sayılı BorçYapılandırması ile ilgili açıklamalarda bulunarak işveren ve..

SGK Yapılandırması için son gün 31 Mart

YAPILANDIRILAN SGK BORÇLARININ PEŞİN VEYA İLK TAKSİT

ÖDEMESİ İÇİN SON GÜN 31 MART

 

Edirne Sosyal Güvenlik İl Müdürü Süleyman LALE, 7256 Sayılı BorçYapılandırması ile ilgili açıklamalarda bulunarak işveren ve sigortalılarımızın 31 Mart 2021 tarihine kadar peşin ve ilk taksit ödemelerini yapmaları gerektiğini ifade etti.

Yapılandırılan SGK borcu taksit ödemelerinin önemine vurgu yapan İl Müdürü LALE, “İlk iki taksit ödemesinin zamanında yapılmaması halinde işverenlerimizin, sigortalılarımızın yapılandırmaları bozulmaktadır.Bu yasadan faydalanmak için başvuruda bulunanların başvuru şartından sonra en önemli husus ilk iki taksitin süresinde ödenmesidir. Yapılandırmada borçlarını peşin olarak ödemeyi seçen vatandaşlarımızın da 31 Mart 2021 tarihine kadar ödeme yapmamaları durumunda yine yapılandırmaları bozulacaktır.” şeklinde konuştu.

Genel Sağlık Sigortası borcu olan sigortalılarımızın ise 30 Nisan 2021 tarihine kadar ana para borcunun tamamını ödemesi halinde bu borca ilişkin gecikme cezası ve zammının silineceğini belirten İl Müdürü LALE, yapılandırma ile gelenbüyük avantajın kaçırılmaması için kanunla belirlenen bu sürelere dikkat edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL