Güncel Manşet

“Şimdiki Aklım Olsaydı” Dememek İçin…

“Şimdiki Aklım Olsaydı” Dememek İçin…

Helvacıoğlu Kariyer Günlerinde Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurdundaki Yükseköğrenim Öğrencilerinin Konuğu Oldu…

20140414_210918 20140414_210938

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, dün akşam Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Keşan Kız Öğrenci Yurdu’nun davetlisi olarak kariyer günleri kapsamında yükseköğrenim öğrencileri ile iş yaşamına dair bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

20140415_110021 20140414_212654

Mustafa Helvacıoğlu, 14 Nisan Pazartesi akşamı saat 21:00’da Kız Yurdu öğrencilerinin davetlisi olarak katıldığı söyleşide girişimcilik ve fark yaratmanın gerekliliğine dikkat çekti.

20140414_211209

Helvacıoğlu kız öğrenciler ile yaptığı söyleşide, girişimcilik çerçevesi içerisinde öğrencilerin yolunu açan ve onlara yol haritasını gösteren bir sunum gerçekleştirerek şunları ifade etti;

Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve dünyasının bir mensubu olarak siz değerli kardeşlerimize yol gösterici bilgiler vererek sizleri geleceğe hazırlamak bizlerin en büyük sorumluluğu. Yenidünya düzenin de girişimciliğin yeri çok önemli. Ağaç yaşken eğilir. İçinde bulunduğumuz günümüz şartlarında devamlı yenilenmek zorundasınız. Gençlerin özellikle teknolojiyi yakından takip etmeleri gerektiğini her platformda ısrarla yineliyorum.Sadece ders değil her anlamda kendinizi güncel tutmanız gerekiyor. Ancak bu sayede fark yaratabilirsiniz.Türkiye’nin insan kaynakları Trakya’da, bu yüzden biz insan kaynaklarımızı çok iyi şekillendirmeliyiz. Siz değerli gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirip doğru yönlendirebilmeliyiz. Sizlere yol göstermek istiyoruz. Hanımların iş hayatına atılmaları için Keşan TSO olarak yoğun çaba harcıyoruz. Hanımlar yaptıkları işlerde çok daha başarılı. Hem daha planlı hem de daha azimli çalışıyorlar. Ailelerinizi mahcup etmeyin, ileride “Şimdiki aklım olsaydı” dememek için tüm yeniliklere ve size değer katacak her organizasyona yakın olun.”

Helvacıoğlu konuşmalarının ardından öğrencilerin sorularını yanıtladı. Söyleşi sonunda ise Yurt Müdürü Hüseyin Dinçer ile bir araya gelen Mustafa Helvacıoğlu, yurt konusunda bilgi aldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL