Siyaset

Şimşek, “”CHP’mizin 100. yıl dönümü kutlu olsun”

ERDOĞAN DEMİR- CHP 21.Dönem DSP Edirne Milletvekili, 28. Dönem CHP Edirne Milletvekili adayı Şadan Şimşek CHP’nin kuruluşunun 100.yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı. Şimşek’in açıklaması şöyle:  “Cumhuriyet Halk Partisi öncüdür…

Şimşek, “”CHP’mizin 100. yıl dönümü kutlu olsun”

ERDOĞAN DEMİR- CHP 21.Dönem DSP Edirne Milletvekili, 28. Dönem CHP Edirne Milletvekili adayı Şadan Şimşek CHP’nin kuruluşunun 100.yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı.

Şimşek’in açıklaması şöyle:  “Cumhuriyet Halk Partisi öncüdür. Bağımsızlık, adalet ve eşitlik gibi idealleri yücelterek; demokratik, laik ve un çağdaş Türkiye’nin modernleşme ve demokrasi yolculuğunda öncülük etmiş bir partidir. Cumhuriyet Halk Partisi çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin, cumhuriyetin partisidir. Kesimlerin, grupların ya da tarafların değil; kadını erkeği, genci yaşlısı, herkesin; adı üstünde halkın partisidir. Cemaatlerin, zümrelerin, kendini halktan üstün görenlerin, kutuplaştırmalardan beslenenlerin değil; barışın, birliğin ve beraberliğin partisidir. Bugün, Cumhuriyet Halk Partisi, kökleri Cumhuriyetçilik, milliyetçilik, halkçılık, devletçilik, laiklik ve devrimcilik olmak üzere 6 temel ilkeye dayanan asırlık bir çınardır.  Cumhuriyet Halk Partisi, ailelerin, sarayların ve sömürülerin karşısında halkın egemenliği dediği için cumhuriyetçidir. Milliyetçiliği ayaklar altına alanların karşısında, milli duyguları yücelterek ülkemizin ulusal birliğini savunduğu için milliyetçidir. Milleti sizden bizden diye ayıranlara, yandaşı zengin, halkı fakir bırakanlara karşı; halk dediği için; sınıf ayrımı yapmadığı için, yasalar karşısında herkesi eşit gördüğü için halkçıdır. Devletin fabrikalarını, hastanelerini, okullarını, köprülerini, limanlarını rant kapısı haline getirenlere karşı; “sosyal devlet”, sosyal adaleti kendi öz kaynaklarıyla sağlar dediği için devletçidir. Halkın; dinî ve kutsal duygularını sömürerek siyasete alet edenlere karşı, devletin dinî inançlardan bağımsızlığını ve tarafsızlığını savunduğu için laiktir. Çağdaş dünyanın gerekliliklerini hiçe sayarak, cehaletin karanlığından medet umanlara karşı, bilim dediği, yenilik dediği için devrimcidir.  

Partimizi yolda bulmadık. Partimizi bir avuç kişilerin şahsi menfaatlerine, hırslarına teslim etmeyeceğiz.Gün birlik beraberlik ile hareket ederek; partimizi bugünlere getiren içimizdeki sermayenin, ranta ve mafyanın çıkarlarına hizmet edenleri temizleme günüdür. Sonuçta HALK’tan ve HAK’tan alanlar kazanacaktır.”

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL